Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
763 730 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
20 ofertceny: 763 730 zł – 1 233 190 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Dodatkowa gwarancja5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2947S

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2947S”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robot Drogowych sp. z o.o. Wartość umowy: 763 730 zł. Złożono 20 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w GliwicachGliwice, Śląskieopublikowano 3 kwietnia 2026
Wartość umowy
763 730 zł
Liczba ofert
20 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 lutego 2026

    Termin ofert: 20 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 kwietnia 2026

    20 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robot Drogowych sp. z o.o. (Racibórz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 763 730,00 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 20 ofert; ceny wahały się od 763 730,00 zł do 1 233 190,02 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

  • 5

    Szczegóły dotyczące liczby złożonych ofert nie są zawarte w tym fragmencie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276289653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zygmunta Starego 17

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdpgliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpgliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e0f4f24-921c-4aa7-b7f6-59e87fa72b65

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2947S

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4e0f4f24-921c-4aa7-b7f6-59e87fa72b65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00185364

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050276/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2947S ul. Kolejowa w Kotulinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00094565

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/DI/3421/3/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z przedmiarem robót oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – wykonanie prac polegających na remoncie drogi powiatowej Nr 2947S od drogi krajowej Nr 94 w kierunku Kotulina na odcinku o dł. ok. 1508 mb (Gmina Toszek). Odcinek drogi objętej remontem przebiega w obszarze niezabudowanym.
2. Planowany zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe (wykonanie wcinek w nawierzchnię, rozebranie nawierzchni asfaltobetonowej w sposób mechaniczny, frezowanie), wykonanie warstwy: wiążącej gr. od 5 cm do 6 cm, w-wy wyrównawczej, warstwy ścieralnej od 4 cm do 5 cm, wbudowanie destruktu asfaltowego w pobocze i zjazdy gr. 10 cm szer. 0,75 m wraz ze skropieniem emulsją asfaltową i przesypaniem grysem, regulacja urządzeń - 1 szt.
3. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia został określone w przedmiarze robót oraz STWiORB stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zakres zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie wszelkich prac budowlanych oraz dostaw materiałów, a także wykonanie robót rozbiórkowych, nawierzchniowych i w obrębie pobocza, niezbędnych do wykonania i ukończenia zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

20

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

763730,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1233190,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

763730,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robot Drogowych sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6391005245

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

763730,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 763 730 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych sp. z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 20 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.