Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
948 112 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 948 112 zł – 1 390 230 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Koszt60%Okres Gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – obiekt Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu”.

Zamawiający Powiat Raciborski (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda. Wartość umowy: 948 112 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Powiat RaciborskiRacibórz, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 3 kwietnia 2026
Wartość umowy
948 112 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lutego 2026

    Termin ofert: 3 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 kwietnia 2026

    11 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaInformacje o odrzuceniach lub unieważnieniach nie są dostępne w dostarczonych danych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 948 112,34 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 948 112,34 zł do 1 390 229,64 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

  • 6

    Informacja o wybranym wykonawcy nie jest dostępna w dostarczonych danych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT RACIBORSKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Powiat Raciborski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255111

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Stefana Okrzei 4

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 45 97 385

1.5.8.)Numer faksu

(32) 415 87 36

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@powiatraciborski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatraciborski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-553270f5-4748-4611-b242-a68628c6dce0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – obiekt Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-553270f5-4748-4611-b242-a68628c6dce0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00185266

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037513/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego” - obiekt Powiatowego Zarząd Dróg w Raciborzu - wykonanie robót budowlanych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój”, Działanie FESL.02.02 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00113042

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.VII.272.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

884964,53 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych z termomodernizacją obiektów siedziby Powiatowego Zarządu Dróg przy ul. 1 Maja 3 w Raciborzu (budynku biurowo-administracyjnego oraz portierni) wraz z montażem pompy ciepła, przebudową instalacji grzewczej, montażem instalacji fotowoltaicznej i wymianą opraw oświetleniowych na typ LED.
Zakres prac obejmuje głównie:
1) w branży budowlanej:
- docieplenie dachu budynku administracyjnego styropapą grub. 15cm i budynku portierni styropapą grub. 20cm,
- wykonanie pokrycia dachów papą termozgrzewalną o zwiększonej odporności na działanie ognia zewnętrznego Broof(t1),
- wymianę obróbek blacharskich na budynkach wraz z rynnami i rurami spustowymi,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej budynków wraz z wymianą parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
- odtworzenie tynków wewnętrznych na ościeżach okiennych i drzwiowych w miejscach powstałych uszkodzeń,
- montaż ścianki systemowej wiatrołapu,
- odtworzenie okładzin ściennych i posadzkowych z płytek ceramicznych w miejscach prowadzonych prac instalacyjnych,
- malowanie pomieszczeń farbami emulsyjnymi i olejnymi po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni ścian i sufitów do malowania,
- docieplenie ścian zewnętrznych budynków styropianem EPS grub. 12cm i 8cm wraz z wykonaniem tynków i wypraw elewacyjnych oraz wykonaniem na elewacji budynku administracyjnego napisu z nazwą jednostki organizacyjnej,
- docieplenie ścian fundamentowych budynków polistyrenem ekstrudowanym grub. 12cm z wykonaniem warstwy zbrojonej i izolacji przeciwwilgociowej,
- zwiększenie dostępności obiektu poprzez dostosowanie wejścia głównego do potrzeb OzN w tym poprzez dostosowanie schodów do budynku administracyjnego z wykończeniem ich powierzchni płytami kamiennymi granitowymi oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych o ściankach z elementów prefabrykowanych, nawierzchni z kształtki betonowej i balustradach z stali nierdzewnej,
- wykonanie opasek wokół budynków i utwardzenia terenu strefy wejścia do budynku administracyjnego z kształtki brukowej na podbudowach z kruszywa kamiennego,
2) w branży elektrycznej:
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 12,625 kWp na dachu budynku administracyjnego PZD (25szt. paneli fotowoltaicznych o minimalnej jednostkowej mocy 505 Wp) wraz z niezbędnym do jej funkcjonowania osprzętem,
- wykonanie instalacji zasilających (pompy ciepła, fotowoltaika) a także uziemiającej i ochrony przeciwprzepięciowej,
- wymiana opraw oświetleniowych w pomieszczeniach budynków na oprawy typu LED,
3) w branży instalacyjnej:
- demontaż i zezłomowanie istniejącego kotła olejowego i zbiornika CWU wraz z osprzętem oraz demontaż i utylizacja 5 zbiorników na olej opałowy o pojemności 800 litrów każdy,
- demontaż istniejącej instalacji grzewczej C.O. wraz z grzejnikami, i innym osprzętem w budynku administracyjnym,
- montaż zestawu 2 pomp ciepła powietrze-woda typu "split" wraz z jednostkami zewnętrznymi z wbudowaną pompą obiegową Qg min. 14 kW, wspomaganych grzałką w zbiorniku buforowym oraz zasobniku CWU,
- montaż instalacji C.O. z rur wielowarstwowych wraz z grzejnikami konwekcyjnymi, zbiornikiem CWU i innym niezbędnym dla pracy instalacji osprzętem,
- wymiana grzejnika w budynku portierni,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w poniższej dokumentacji:
- projekcie architektoniczno – budowlany termomodernizacji i remontu budynku biurowego i portierni siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża architektura/konstrukcja);
- projekcie techniczny wymiany opraw oświetleniowych LED i montażu instalacji fotowoltaicznej z zasilaniem pomp ciepła w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża elektryczna),
- projekcie techniczny wymiany instalacji grzewczej budynku biurowego i portierni siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża instalacyjna),
- przedmiarach robót dla branż architektura/konstrukcja, elektrycznej i instalacyjnej.
- specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót dla branż architektura/konstrukcja, elektrycznej i instalacyjnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42000000-6 - Maszyny przemysłowe

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45410000-4 - Tynkowanie

42510000-4 - Wymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrujące

09330000-1 - Energia słoneczna

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

42511110-5 - Pompy grzewcze

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

948112,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1390229,64 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

948112,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7481517127

7.3.3)Ulica

Zielona

7.3.4)Miejscowość

Kietrz

7.3.5)Kod pocztowy

48-130

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

948112,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Raciborski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 948 112 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.