Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
236 773 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 236 773 zł – 280 440 złodrzucone: 9wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek, nasadzeń, oświetlenia oraz elementów małej architektury, w tym urządzeń do ćwiczeń.

Zamawiający Miasto Brzeziny (Brzeziny, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek,…”, wybierając ofertę wykonawcy DSM INVEST GROUP Sp. z o.o. Wartość umowy: 236 773 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Miasto BrzezinyBrzeziny, Łódzkie (powiat Brzeziński →)opublikowano 2 kwietnia 2026
Wartość umowy
236 773 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 stycznia 2026

    Termin ofert: 18 lutego 2026 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 kwietnia 2026

    12 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie dokonano odrzucenia żadnej oferty ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DSM INVEST GROUP Sp. z o.o. (Skoczów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 236 772,96 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 236 772,96 zł do 280 440,00 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 6

    Wykonawcą zamówienia została firma EKOMAX POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO BRZEZINY

1.3.)Oddział zamawiającego

miasto Brzeziny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148615

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.)Miejscowość

Brzeziny

1.5.3.)Kod pocztowy

95-060

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

46 874 77 41

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rgi@brzeziny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzeziny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.brzeziny.pl/brz/przetargi/platforma

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek, nasadzeń, oświetlenia oraz elementów małej architektury, w tym urządzeń do ćwiczeń.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cc2281a7-9264-4cc8-a66b-794c566301cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00183811

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00051149/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek, nasadzeń, oświetlenia oraz elementów małej architektury, w tym urządzeń do ćwiczeń.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane zgodnie z umową nr 00157.UM05.65721.00200.2025 o przyznaniu pomocy finansowej w ramach interwencji I.13.1 LEADER /Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR - z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023– 2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00080441

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

241133,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn

Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek, nasadzeń, oświetlenia oraz elementów małej architektury, w tym urządzeń do ćwiczeń. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa skweru przy ul. Reformackiej w Brzezinach w ramach zadania pn. Zagospodarowanie terenu przy ul. Reformackiej w Brzezinach poprzez wykonanie ścieżek, nasadzeń, oświetlenia oraz elementów małej architektury, w tym urządzeń do ćwiczeń. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dwóch rodzajów ścieżek o różnych nawierzchniach tj. z betonowej kostki brukowej oraz z kostki granitowej, wykonanie nasadzeń zieleni, wykonanie trawników, montaż elementów małej architektury takich jak kosze, ławki, stolik do gry w szachy, mobilnej biblioteczki, tablice z regulaminem oraz ławki z pedałami dla seniorów jako element rekreacyjny. Przedmiot zamówienia obejmuje również oświetlenie skweru oraz wymianę nieczynnej pompy do wody na nową – stanowiącą element ozdobny. Inwestycja znajduje się na terenie układu miasta Brzeziny, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/163 decyzją z dnia 30.03.1984r., z terminem jej ważności do dnia 26.03.2028r. 2. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z: 1) posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową (załącznik Nr 9 do SWZ), 2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (załącznik Nr 11 do SWZ), 3) Decyzją Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (załącznik nr 13 do SWZ), 4) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa, 5) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących norm i aprobat technicznych, 6) zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. 3. Wykonawca ponadto będzie zobowiązany do: 1) umożliwienia wstępu na teren budowy i wglądu do dokumentacji budowy przedstawicielom organów do tego uprawnionych; 2) zorganizowania i zabezpieczenia terenu robót; 3) zapewnienia właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska w miejscu robót i jego otoczeniu; 4) w przypadku wystąpienia takiej konieczności, zapewnienia pracy w godzinach popołudniowych, w sobotę, niedziele i święta; 5) wbudowywania materiałów odpowiadających, co do jakości wymaganiom określonym ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 1213); 6) usunięcia zbędnych odpadów powstałych w trakcie realizacji zamówienia poza teren robót zgodnie z zasadami utylizacji i składowania materiałów odpadowych określonymi ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.); 7) zapewnienia odpowiednio wykwalifikowanych osób do wykonania zamówienia zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U z 2025 r., poz. 418 ze zm.); 8) zapewnienia sobie we własnym zakresie dostawy wody i prądu w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia, oraz ponoszenia kosztów ich zużycia; 9) oznaczenia na własny koszt i zabezpieczenia miejsca wykonywania robót – zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa, 10) wykonania dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w 2 egz. 11) opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (oznakowania robót lub zamknięcia drogi i organizacji objazdu), wykonanie oznakowania oraz jego utrzymanie w okresie prowadzanych robót – jeżeli będzie wymagane. 4. Warunkiem koniecznym jest udzielenie przez Wykonawcę minimum 60 miesięcznej gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot umowy oraz minimum 60 miesięcznej rękojmi. Termin gwarancji i rękojmi liczony będzie od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy. 5. Materiały i urządzenia zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być nowe, oznakowane znakiem CE/ B, posiadać odpowiednie certyfikaty, być wolne od wad i usterek oraz spełniać standardy jakościowe wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane. 6. Wszystkie urządzenia, elementy i materiały użyte do przebudowy skweru przy ul. Reformackiej muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad i posiadać atesty i certyfikaty wskazane w dokumentacji projektowej. Przed przystąpieniem do montażu Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do akceptacji certyfikaty i karty techniczne w/w urządzeń, elementów i materiałów. 7. Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia użyje własnych materiałów, maszyn i urządzeń („własnych” w rozumieniu zapewnionych przez Wykonawcę). Wykonawca dostarczy Zamawiającemu na własny koszt atesty potwierdzające zgodność z normą na użyte do wykonania przedmiotu zamówienia materiały. 8. W trakcie realizacji robót na żądanie Zamawiającego, w tym również inspektora nadzoru, dokumenty, o których mowa wyżej mają być przedstawione Zamawiającemu, w terminie 3 dni od dnia otrzymania pisemnego wezwania. Koszt powyższego ponosi Wykonawca. 9. Przy wykonaniu przedmiotu zamówienia należy przestrzegać obowiązujących przepisów prawa budowlanego, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych a także innych przepisów związanych z przedmiotem zamówienia. 10. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 11. Wykonawca uporządkuje teren robót po ich zakończeniu. 12. Wykonawca poniesie koszty naprawy zniszczeń, których dopuścił się podczas wykonywania robót. 13. Wykonawca uwzględni w swojej ofercie wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia. 13. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2025 r., poz. 277 ze zm.) tj. osób wykonujących związane z realizacja zamówienia. 14. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - w zakresie wykonywania czynności bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót czyli tzw. pracowników wykonujących roboty ogólnobudowlane oraz pracowników wykonujących montaż urządzeń. 15. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności wymienione powyżej, będą zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dn. 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 277 ze zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

31532000-4 - Części lamp i opraw oświetleniowych

34928500-3 - Oświetleniowy sprzęt uliczny

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

236772,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

280440,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

236772,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DSM INVEST GROUP Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6332242570

7.3.3)Ulica

Powiśle 2

7.3.4)Miejscowość

Skoczów

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

236772,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Brzeziny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeziny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 236 773 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DSM INVEST GROUP Sp. z o.o. (Skoczów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.