Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
327 640 zł
Umowa zawarta
4 listopada 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena50%Kwalifikacje zawodowe i doświadczenie Kierownika Prac15%Termin wdrożenia rozwiązań informatycznych15%Dodatkowe godziny prac programistycznych20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi informatyczne utrzymania infrastruktury bazodanowej Polskiej Bibliografii Literackiej [PBL)

Zamawiający Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi informatyczne utrzymania infrastruktury bazodanowej Polskiej Bibliografii…”, wybierając ofertę wykonawcy Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Wartość umowy: 327 640 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii NaukWarszawa, Mazowieckieopublikowano 31 marca 2026
Wartość umowy
327 640 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (Poznań), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 327 640,00 zł (umowę zawarto 4 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

  • 5

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325771

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowy Świat 72

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-330

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

administracja@ibl.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ibl.waw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5787f2ae-9d3e-4c90-b18f-992e88a2ecb9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


nauka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi informatyczne utrzymania infrastruktury bazodanowej Polskiej Bibliografii
Literackiej [PBL)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5787f2ae-9d3e-4c90-b18f-992e88a2ecb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179441

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00218439/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi informatyczne utrzymania infrastruktury bazodanowej Polskiej Bibliografii Literackiej [PBL)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00251736

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AG.26.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

266373,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługi informatyczne utrzymania infrastruktury bazodanowej Polskiej Bibliografii
Literackiej [PBL)

4.5.3.)Główny kod CPV

72243000-0 - Usługi programowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

327640,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

327640,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

327640,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

777-00-02-062

7.3.3)Ulica

Z. Noskowskiego 12/14

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

61-704

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

327640,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72243000-0Usługi programowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →