Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.

Zamawiający Gmina Trawniki (Trawniki, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy”.

Zamawiający: Gmina TrawnikiTrawniki, Lubelskieopublikowano 31 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy, co oznacza uproszczoną procedurę w porównaniu do trybów konkurencyjnych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TRAWNIKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019840

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

605

1.5.2.)Miejscowość

Trawniki

1.5.3.)Kod pocztowy

21-044

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

trawniki@trawniki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://trawniki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1264279

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-683b063b-c663-44cb-8292-16d04ca1bb62

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00178832

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025117/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy”, nabór nr FELU.03.06-IZ.00-0020/25-00, objęty współfinansowaniem w ramach działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129383

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w miejscowości Dorohucza.
Projekt pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy”, złożonego w ramach naboru nr FELU.03.06-IZ.00-0020/25-00, który uzyskał dofinansowanie i został objęty współfinansowaniem w ramach działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
2. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy (działki nr ewid. 2448, 2449, 2450, obręb 0003, gmina Trawniki), obsługującego mieszkańców Gminy Trawniki.
Zakres robót obejmuje:
2.1 Roboty przygotowawcze:
- roboty pomiarowe,
- wycinkę drzew i usunięcie dłużyc, karpin oraz gałęzi,
- karczowanie zakrzaczeń i usunięcie gałęzi,
- rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego,
- rozbiórka istniejących boksów,
- rozbiórka istniejącego utwardzenia,
- rozbiórka istniejącego ogrodzenia,
2.2 Przebudowa Punktu Selektywnej zbiórki odpadów:
- budowa budynku socjalno – bytowego,
- budowa budynku magazynowego,
- budowa miejsc parkingowych,
- budowa boksów betonowych,
- budowa miejsc na kontenery do selektywnej zbiórki odpadów,
- budowa oświetlenia,
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
- wykonanie remontu wagi,
- wykonanie utwardzenia nawierzchni manewrowej,
- wyposażenie obiektu w zbiorniki (pojemniki) do selektywnej zbiórki odpadów
- wykonanie ogrodzenia,
- wykonanie bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe,
- montaż agregatu prądotwórczego,
- montaż monitoringu,
- budowa ścieżki dydaktycznej,
- wykonanie i montaż tablic informacyjno - dydaktycznych
2.5 Roboty wykończeniowe:
- uporządkowanie terenu,
- obsianie terenu mieszanką traw,
- wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) dokumentację projektową,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) opis przedmiotu zamówienia (OPZ) załącznik nr 8 do SWZ,
4) przedmiary robót,
(dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót zostały skompresowane i zapisane w pliku o nazwie „Zalaczniki_nr_8_do_SWZ_Dokumentacje.zip”).
Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacji projektowej, OPZ oraz STWiORB. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji projektowych oraz STWiORB.
W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji, Zamawiający prosi o ich wskazywanie na etapie przed terminem składania ofert, aby Zamawiający mógł dokonać ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytania. Po zawarciu umowy, w przypadku pojawienia się w/w rozbieżności Zamawiający będzie dokonywał ich interpretacji na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz projektu umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projekt umowy stanowiących załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

31121000-0 - Zestawy prądnicowe

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania (https://platformazakupowa.pl/transakcja/1264279) informację jaką kwotę zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1 707 271,23 zł. Kwota ta odpowiada środkom zabezpieczonym w planie wydatków na zadania inwestycyjne w 2026 roku stanowiącym załącznik nr 5 do uchwały budżetowej oraz wykazie przedsięwzięć wskazanym w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Trawniki Zamawiającego na realizację przedmiotowego zamówienia. Do dnia 16.03.2026r. do godziny 12:00 zostało złożone siedem ofert. W dniu 16.03.2026r. po godzinie 12:05 odszyfrowano oferty, oferta najniższa opiewa na kwotę 1 949 862,56 zł brutto, a zatem przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W toku badania ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy, wezwał Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Zamawiający informuję, że czynność ta stanowi standardowy element procedury badania ofert i nie przesądza o możliwości wyboru oferty ani o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację zamówienia.
Niezależnie od powyższego wezwania, Zamawiający dokonał analizy możliwości finansowych realizacji zamówienia i stwierdził, że zwiększenie środków wymagałoby dokonania zmian w planie wydatków na zadania inwestycyjne w 2026 roku stanowiącym załącznik nr 5 do uchwały budżetowej oraz wykazie przedsięwzięć wskazanym w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Trawniki, w szczególności poprzez przesunięcie środków z innych zaplanowanych zadań, co na obecną chwilę jest niemożliwe lub zwiększenie deficytu budżetowego co jest nieuzasadnione ekonomicznie. Zamawiający uznał, że dokonanie takich zmian nie jest możliwe ani zasadne w związku z brakiem wolnych środków finansowych możliwych do wykorzystania bez ingerencji w obecnie obowiązujący plan wydatków (zwołania nadzwyczajnej sesji rady gminy).
W związku z powyższym, wobec braku możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trawniki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trawniki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.