Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 656 478 zł
Umowa zawarta
26 marca 2026
Okres realizacji
do 14 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 656 478 zł – 2 550 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rewitalizacja budynków w Płońsku wraz z poprawą efektywności energetycznej: budynek wielorodzinny położony przy ul. Warszawskiej 55 – wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej.

Zamawiający Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk (Płońsk, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rewitalizacja budynków w Płońsku wraz z poprawą efektywności energetycznej: budynek…”, wybierając ofertę wykonawcy HYDRO-BUD Piotrowski Łukasz. Wartość umowy: 1 656 478 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
1 656 478 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 grudnia 2025

    Termin ofert: 18 grudnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 marca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HYDRO-BUD Piotrowski Łukasz (Szerominek), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 656 478,37 zł (umowę zawarto 26 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 656 478,37 zł do 2 550 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 14 lipca 2026 r..

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja budynku wielorodzinnego w Płońsku przy ul. Warszawskiej 55, obejmująca wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377847

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płocka 39

1.5.2.)Miejscowość

Płońsk

1.5.3.)Kod pocztowy

09-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

plonsk@plonsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.plonsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewitalizacja budynków w Płońsku wraz z poprawą efektywności energetycznej: budynek wielorodzinny położony przy ul. Warszawskiej 55 – wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48b96641-deae-49ff-b8dc-28fd25862083

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177650

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043377/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.7 Rewitalizacja budynków w Płońsku wraz z poprawą efektywności energetycznej

budynek wielorodzinny położony przy ul. Warszawskiej 55 - wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Na przedmiotowe zadanie Gmina Miasto Płońsk pozyskała prawo do premii MZG z Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574350

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.27.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowych robót budowlanych i instalacyjnych obejmujących modernizację energetyczną budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku komórek lokatorskich, w tym budowę instalacji fotowoltaicznej z magazynami energii i montaż gruntowej pompy ciepła.
Na przedmiotowe zadanie Gmina Miasto Płońsk pozyskała prawo do premii MZG z Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09330000-1 - Energia słoneczna

09331000-8 - Baterie słoneczne

45232141-2 - Roboty grzewcze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1656478,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2550000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1656478,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HYDRO-BUD Piotrowski Łukasz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 5671774056

7.3.4)Miejscowość

Szerominek

7.3.5)Kod pocztowy

09-100

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1656478,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płońsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 656 478 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HYDRO-BUD Piotrowski Łukasz (Szerominek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.