Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rozbudowa i przebudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowiu

Zamawiający Urząd Gminy w Borowiu (Borowie, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rozbudowa i przebudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Gminy w BorowiuBorowie, Mazowieckie (powiat Garwoliński →)opublikowano 30 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wprowadzonych zmian

Podsumowanie
  • 1

    Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i przebudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowiu, obejmująca m.in. prace budowlane, instalacyjne (wewnętrzne instalacje gazowe, wentylacyjne, elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, klimatyzacyjne), oraz zagospodarowanie terenu.

  • 2

    Zakres robót obejmuje rozbudowę budynku murowanego, niepodpiwniczonego, dwukondygnacyjnego z dachem o konstrukcji drewnianej wielospadowej, wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych.

  • 3

    Parametry techniczne budynku po rozbudowie to m.in. powierzchnia zabudowy 199,12 m2, powierzchnia użytkowa 317,18 m2, kubatura 1 502,00 m3, 26 pomieszczeń, 2 kondygnacje i wysokość budynku 8,46m.

  • 4

    Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY W BOROWIU

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000533469

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Aleksandra Sasimowskiego 2

1.4.2.)Miejscowość

Borowie

1.4.3.)Kod pocztowy

08-412

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.7.)Numer telefonu

25 685 98 66

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@borowie.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.borowie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d91772d-6f4e-4c41-bdb7-2d482434fc52

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177554

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i przebudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowiu

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowany zakres robót określa w szczególności wielobranżowy projekt budowlany, który obejmuje m.in.:
1) rozbudowę i przebudowę budynku SP ZOZ (rozbudowa: budynek murowany, niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny, dach o konstrukcji drewnianej wielospadowy; przebudowa: dach wielospadowy);
2) wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej, wentylacyjnej, elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnej;
3) zagospodarowanie terenu (lokalizacja: miejsca gromadzenia odpadów stałych, ciągów pieszych i jezdnych, miejsc postojowych).
Charakterystyczne parametry techniczne budynku:
1) Powierzchnia zabudowy 199,12 m2
2) Powierzchnia użytkowa 317,18 m2
3) Kubatura 1 502,00 m3
4) Ilość pomieszczeń: 26
5) Ilość kondygnacji: 2
6) Wysokość budynku 8,46m
7) Spadek połaci dachowej: 12̊ i 9̊

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-07-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-10-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

REMBUD Kazimierz Jasiński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8260000113

4.3.3.)Ulica

Al. Legionów 4

4.3.4.)Miejscowość

Garwolin

4.3.5.)Kod pocztowy

08-400

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3185497,30 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00314403/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-21

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania prac budowlanych nie objętych postępowaniem przetargowym.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Należy wykonać roboty nie wymienione w dokumentacji projektowej:
- wykonanie prac rozbiórkowych na stropie w tym płyty korytkowe, ściany ażurowe pod płytami korytkowymi, izolacji z papy i docieplenia, kominów, instalacji odgromowej.
- rozbiórki obróbek blacharskich czap kominowych, elementów pokrycia dachowego, parapetów zewnętrznych, balustrad schodowych i balkonowych, krat okiennych, posadzek z płytek typu gres na schodach wejściowych zewnętrznych wraz z ich elementami.
- zabezpieczenie stropu papą zgrzewalną.
- zabezpieczenie ciągów pieszych poprzez wykonanie zadaszeń ochronnych,

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

347988,60

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy w Borowiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Borowie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.