Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOSTAWA SPRZĘTU SERWEROWEGO I OPROGRAMOWANIA W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD”

Zamawiający Gmina Teresin (Teresin, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „DOSTAWA SPRZĘTU SERWEROWEGO I OPROGRAMOWANIA W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina TeresinTeresin, Mazowieckieopublikowano 26 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 401 086 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego i oprogramowania w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”. Obejmuje to m.in. serwery, urządzenia do przechowywania danych, pakiety oprogramowania sieciowego i administracyjnego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TERESIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148532

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ZIELONA 20

1.5.2.)Miejscowość

Teresin

1.5.3.)Kod pocztowy

96-515

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 46 864 25 39

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publiczne@teresin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://josephine.proebiz.com/pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA SPRZĘTU SERWEROWEGO I OPROGRAMOWANIA W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a7d75e9-e5dd-48bf-b758-55b78940632a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00173565

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015698/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa sprzętu serwerowego i oprogramowania w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146380

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.042.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego i oprogramowania w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” finansowanego ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23, tj.:
1) macierzy do kopii zapasowej;
2) oprogramowania do wykonywania kopii zapasowej;
3) serwera wraz z licencjami dla JO (Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej);
4) serwera wraz z licencjami dla UG (Urząd Gminy w Teresinie);
5) macierzy;
6) dysku sieciowego NAS;
7) UPS stanowiskowych (35 szt.);
8) UPS serwerowych (2 szt.).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej: „OPZ”).

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48820000-2 - Serwery

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48200000-0 - Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu

48219300-9 - Pakiety oprogramowania administracyjnego

48214000-1 - Pakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnego

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający w dniu 26 marca 2026 r. dokonał unieważnienia postępowania z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najniższą cenę wykonania zamówienia wynoszącą 598.859,00 złotych brutto (słownie złotych: pięćset dziewięćdziesiąt osiem tysięcy osiemset pięćdziesiąt dziewięć i 00/100), zaoferował Wykonawca - DreamITeam Sp. z o. o., siedziba: ul. Jutrzenki 139, 02-231 Warszawa.
Kwota jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia wyniosła 528 280,32 złotych brutto, słownie złotych: pięćset dwadzieścia osiem tysięcy dwieście osiemdziesiąt i 32/100. Tym samym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

598859,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
401 086 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 205 zł1 052 390 zł
Rozstęp międzykwartylowy
912 185 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 205 zł
Mediana
401 086 zł
Górny kwartyl
1 052 390 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Teresin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Teresin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.