Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
417 537 zł
Umowa zawarta
20 marca 2026
Okres realizacji
33 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa telefonów komórkowych, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na potrzeby IMGW – PIB

Zamawiający Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa telefonów komórkowych, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na…”, wybierając ofertę wykonawcy Orange Polska S.A. Cena wybranej oferty: 417 537 zł. Złożono 2 oferty.

Cena wybranej oferty
417 537 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Orange Polska S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 417 537,03 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 33 miesiące.

  • 5

    Należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne telefonów i wymagania dotyczące świadczonych usług telekomunikacyjnych, aby oferta spełniała oczekiwania Zamawiającego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000080507

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Podleśna 61

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-673

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

katarzyna.jaczynska@imgw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://imgw.eb2b.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://imgw.eb2b.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


meteorologia, hydrologia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa telefonów komórkowych, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na potrzeby IMGW – PIB

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6b44ec7e-c9ec-4433-bc92-4d3780b9ef80

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00172860

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00409859

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP-262-33/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

452217,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa telefonów komórkowych, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na potrzeby Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w ramach których Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1) świadczenia usługi telekomunikacyjnej mającej zapewnić łączność głosową (połączenia wychodzące i przychodzące), tekstową SMS i multimedialną MMS;
2) świadczenia usługi mobilnego dostępu do Internetu w technologii 5G, LTE, GSM, i 3G (gdy operator świadczy usługi w tej technologii) z obustronną transmisją danych, z możliwością przydziału statycznych adresów IP z puli publicznej Wykonawcy;
3) dostawy fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych telefonów komórkowych;
4) dostawy kart SIM skonfigurowanych do pracy w sieci Wykonawcy;
5) zapewnienia gwarancji i świadczenie usługi serwisu dla urządzeń dostarczonych w ramach tego zamówienia.

Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie poprzez wykorzystanie dostarczonych przez Wykonawcę nieaktywnych kart SIM, oraz fabrycznie nowych wolnych od wad fizycznych i prawnych urządzeń w postaci aparatów telefonicznych oraz posiadanych przez Zamawiającego modemów do transmisji danych z możliwością dostępu do Internetu w technologii 5G, LTE, GSM i 3G (gdy operator świadczy usługi w tej technologii) z obustronną transmisją danych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

32250000-0 - Telefony komórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

64210000-1 - Usługi telefoniczne i przesyłu danych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

417537,03 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

417537,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

417537,03 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Orange Polska S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260250995

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 160

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-326

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

556227,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

33 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32250000-0Telefony komórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 417 537 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32250000-0 (Telefony komórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Orange Polska S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.