Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
239 800 zł
Umowa zawarta
20 marca 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 239 800 zł – 240 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena (brutto wykonania zamówienia)50%Oferowany okres gwarancji40%Oferowany bezpłatny serwis10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup samochodu 9–osobowego (8+1), dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim, na potrzeby Gminy Sławoborze w ramach projektu pn. zakup pojazdu dla ŚDS.

Zamawiający Gmina Sławoborze (Sławoborze, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup samochodu 9–osobowego (8+1), dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w…”, wybierając ofertę wykonawcy GBG GOŁĘBIEWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K. Wartość umowy: 239 800 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
239 800 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GBG GOŁĘBIEWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K. (Starogard Gdański), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 239 800,00 zł (umowę zawarto 20 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 239 800,00 zł do 240 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2026 r..

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest zakup 9-osobowego (8+1) samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim, dla Gminy Sławoborze.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SŁAWOBORZE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920759

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kolejowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Sławoborze

1.5.3.)Kod pocztowy

78-314

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

94 36 47 559

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@slawoborze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

slawoborze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://slawoborze.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu 9–osobowego (8+1), dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim, na potrzeby Gminy Sławoborze w ramach projektu pn. zakup pojazdu dla ŚDS.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ef5f28d-62b7-4b29-93db-e65b8a39e1c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00172737

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049275/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup i dostawa pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00108059

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AT.V.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

239800,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. fabrycznie nowego samochodu 9-cio osobowego, (8+1) przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim. Zamawiający wymaga, aby samochód był wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r. Oferowany pojazd musi spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2024r., poz. 1251 ze zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury
z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 ze zm.), wymogi dotyczące normy EURO 6 w zakresie emisji spalin, a także w sprawie homologacji. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach projektu Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

239800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

240000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

239800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GBG GOŁĘBIEWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5922265005

7.3.3)Ulica

Lubichowska 141

7.3.4)Miejscowość

Starogard Gdański

7.3.5)Kod pocztowy

83-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

239800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
208 943 zł
Próbka: 129 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 253 zł311 392 zł
Rozstęp międzykwartylowy
138 139 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 253 zł
Mediana
208 943 zł
Górny kwartyl
311 392 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sławoborze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławoborze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 239 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GBG GOŁĘBIEWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K. (Starogard Gdański). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.