Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
185 000 zł
Umowa zawarta
19 marca 2026
Okres realizacji
do 21 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 185 000 zł – 243 196 złodrzucone: 5
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby sporządzającej projekty decyzji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w 2026 r.

Zamawiający Gmina Prostki (Prostki, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji…”, wybierając ofertę wykonawcy Spatium Studio Monika Szczepanik. Wartość umowy: 185 000 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ProstkiProstki, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 24 marca 2026
Wartość umowy
185 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 stycznia 2026

    Termin ofert: 3 lutego 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 marca 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spatium Studio Monika Szczepanik (Ełk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 185 000,00 zł (umowę zawarto 19 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 185 000,00 zł do 243 195,60 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 grudnia 2026 r..

  • 5

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PROSTKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671136

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 44B

1.5.2.)Miejscowość

Prostki

1.5.3.)Kod pocztowy

19-335

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@prostki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.prostki.pl/wiadomosci/10042/przetargi

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_prostki

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1cfa25a0-e253-4c4b-a0be-35f55d42473d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00167972

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015752/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Sporządzanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00065782

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203252,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie sporządzania projektów decyzji o warunkach zabudowy (C1) oraz projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (C2), o których mowa w rozdziale 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.), wraz z załącznikami
do tych decyzji wynikającymi z przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 lipca 2024 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2024 r. poz. 1116) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26.08.2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. z 2003 r. nr 164 poz. 1589), przez osobę, o której mowa w art. 5, art. 50 ust.
4 lub art. 60 ust. 4 ww. ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, dla wniosków złożonych do Wójta Gminy Prostki w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu 2025 r., wniosków złożonych w 2026 r., jak również wniosków z okresów wcześniejszych, w przypadku podjęcia w 2026 r. zawieszonego postępowania.
2. Przekazywanie Wykonawcy kserokopii lub zeskanowanych wniosków będzie odbywało się sukcesywnie zgodnie z terminami wpływu wniosków do Urzędu Gminy Prostki. Szacowana ilość przekazywanych wniosków: 5 – 10 wniosków tygodniowo. O ilości przekazywanych wniosków i zlecanych projektów decyzji decyduje Zamawiający.
3. Projekt decyzji o warunkach zabudowy, o której mowa w art. 59 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, powinien być sporządzony zgodnie z zakresem określonym przepisami ww. ustawy i w formie pozwalającej na wystąpienie o uzgodnienia/opinie, o których mowa w art. 53 ust. 4 i ust. 5e w związku z art. 60 ust. 1,
poprzedzony dokonaniem analizy zgodnie z art. 53 ust. 3 ww. ustawy. Analiza winna uwzględniać wymogi rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 lipca 2024 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2024 r. poz.
1116), w tym zawierać opis stanu faktycznego i prawnego terenu objętego wnioskiem (m.in. informacja o położeniu terenu objętego wnioskiem w granicach aglomeracji Prostki, w granicach form ochrony przyrody, w granicach zbiorników wód podziemnych, uwzględnienie informacji pochodzących z mapy geologicznej lub topograficznej oraz o ujęciu terenu objętego wnioskiem w gminnej ewidencji zabytków oraz w rejestrze zabytków).
4. Projekt decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, o którym mowa w art. 50, art. 51 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz art. 51 ust 3 ww. ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, powinien być sporządzony zgodnie z zakresem określonym w art. 54 i w formie pozwalającej na wystąpienie o uzgodnienia/opinie, o których mowa w
art. 53 ust. 4 ust. 5e, poprzedzony dokonaniem analizy zgodnie z art. 53 ust. 3 ww. ustawy, która powinna zawierać opis stanu faktycznego i prawnego terenu objętego wnioskiem (m.in. informacja o położeniu terenu objętego wnioskiem w granicach aglomeracji Prostki, w granicach form ochrony przyrody, w granicach zbiorników wód podziemnych, uwzględnienie informacji pochodzących z mapy geologicznej lub topograficznej oraz o ujęciu terenu objętego wnioskiem w gminnej ewidencji zabytków oraz w rejestrze zabytków).
5. Dodatkowo do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
1) Sporządzenie projektu decyzji o odmowie ustalenia warunków zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego, w przypadku stwierdzenia po przeprowadzonej analizie (o której mowa w art. 53 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz w ww. rozporządzeniu w sprawie sposobu ustalenia wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego) braku możliwości ustalenia warunków zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego. Wynagrodzenie
za sporządzenie powyższego projektu decyzji będzie odpowiadało kwocie wynagrodzenia ustalonej dla sporządzenia projektów decyzji odpowiednio o warunkach zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego.
2) Sporządzenie korekty projektu decyzji o ustaleniu warunków zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego, w szczególności w wyniku wpływu uwag i opinii od organów uzgadniających/opiniujących wymienionych w art. 53 ust. 4 i ust. 5e ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym lub dokonania zmiany wniosku
złożonego przez wnioskodawcę, w ramach wynagrodzenia za sporządzenie pierwotnego projektu decyzji (bez dodatkowego wynagrodzenia);
3) Sporządzenie projektu decyzji o odmowie ustalenia warunków zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego, w przypadku odmowy uzgodnienia pierwotnego projektu decyzji przez którykolwiek z organów, o których mowa w art. 53 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w ramach wynagrodzenia za
sporządzenie pierwotnego projektu decyzji (bez dodatkowego wynagrodzenia);
4) Sporządzenie projektu decyzji o zmianie decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, w formie pozwalającej na wystąpienie o uzgodnienia/opinie, o których mowa w art. 53 ust. 4 i ust. 5e ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wynagrodzenie za sporządzenie powyższego projektu decyzji będzie odpowiadało kwocie równej 25% wynagrodzenia ustalonego dla sporządzenia projektów decyzji
odpowiednio o ustaleniu warunków zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego;
5) Wprowadzenie niezbędnych zmian w sporządzonym projekcie decyzji albo sporządzenie nowego projektu decyzji w wyniku wniesienia odwołania od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie, skargi do
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego lub skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Powyższe zobowiązanie dotyczy również merytorycznego ustosunkowania się do ewentualnych odwołań, uwag i zapytań stron postępowania lub zapytań kierowanych do Zamawiającego przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze lub sądy administracyjne i będzie następowało w ramach wynagrodzenia za sporządzenie projektu pierwotnej decyzji (bez dodatkowego wynagrodzenia). Orientacyjna ilość projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy przewidywanych do wykonania w 2026 r.: około 350 (w tym około 255 projektów decyzji dla wniosków złożonych w 2025 r.). Orientacyjna ilość projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego przewidywanych do wykonania w
2026 r.: około 20.

4.5.3.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

185000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243195,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

185000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spatium Studio Monika Szczepanik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8481578419

7.3.4)Miejscowość

Ełk

7.3.5)Kod pocztowy

19-335

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

185000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71410000-5Usługi planowania przestrzennego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Prostki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prostki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 185 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spatium Studio Monika Szczepanik (Ełk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.