Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
435 113 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 435 113 zł – 920 655 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin przystąpienia do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie dróg gminnych

Zamawiający Gmina Dąbrówka (Dąbrówka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie dróg gminnych”, wybierając ofertę wykonawcy Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg,. Wartość umowy: 435 113 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina DąbrówkaDąbrówka, Mazowieckieopublikowano 23 marca 2026
Wartość umowy
435 113 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 stycznia 2026

    Termin ofert: 10 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg (Postoliska), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 435 112,50 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 435 112,50 zł do 920 655,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 5

    Zamawiający, Gmina Dąbrówka, prowadzi postępowanie w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBRÓWKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667971

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 14

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-252

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@dabrowka.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dabrowka.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie dróg gminnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a638148-a258-4a55-874e-06184bede6d1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00167689

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00063442/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Bieżące utrzymanie dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00068791

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZRS.271.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest bieżąca konserwacja dróg gruntowych na terenie Gminy Dąbrówka. Zakres powierzonych prac obejmuje w szczególności:
Bieżącą konserwację dróg gminnych o nawierzchni nie ulepszonej w 2026 r. poprzez przygotowanie podłoża (profilowanie i zagęszczenie), dostawę materiału, rozplantowanie i zagęszczenie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

435112,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

920655,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

435112,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7621617864

7.3.3)Ulica

ul. Aksamitna 18

7.3.4)Miejscowość

Postoliska

7.3.5)Kod pocztowy

05-240

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

435112,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 435 113 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg, (Postoliska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.