Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Czermin”

Zamawiający Gmina Czermin (Czermin, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Czermin”.

Zamawiający: Gmina CzerminCzermin, Podkarpackieopublikowano 19 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 342 091 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERMIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581896

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

140

1.5.2.)Miejscowość

Czermin

1.5.3.)Kod pocztowy

39-304

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@czermin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://czermin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6ce4afa-a293-4b9c-bf53-7acf0dbc9b99

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Czermin”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6ce4afa-a293-4b9c-bf53-7acf0dbc9b99

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00163147

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029152/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Czermin”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00407529

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest, wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie okien i drzwi w ścianach zewnętrznych oraz wykonanie remontu budynku Domu seniora w Łysakowie”.
W szczególności:
· Wykonanie termoizolacji na ścianach zewnętrznych nadziemnych budynku,
· Wymiana okien i drzwi w ścianach zewnętrznych,
· Wykonanie osuszania i izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, oraz ich ocieplenie
· Wykonanie odboju przy ścianach,
· Wykonanie termoizolacji stropów pod poddaszem,
· Wykonanie termoizolacji ścian pomiędzy poddaszem użytkowym, a nieużytkowym.
· Wykonanie termoizolacji stropu piwnicy,
· Demontaż istniejących daszków i montaż nowych stalowo-szklanych daszków nad wejściami do obiektu,
· Montaż nowych rynien, rur spustowych, parapetów zewnętrznych i obróbek blacharskich,
· Pokrycie elewacji tynkiem silikatowo-silikonowym, wykonanie cokołów z paneli elewacyjnych kwarcowych, wykonanie nowych gzymsów styropianowych,
· Ocieplenie kominów, okucie kominów blachą stalową, nowe kratki wentylacyjne ze stali nierdzewnej,
· Modernizacja instalacji ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Montaż pompy ciepła powietrze/woda o mocy 22 - 35 kW, zasobników na wodę, naczynie przeponowe z grupą bezpieczeństwa, sterowanie, elementy hydrauliczne i elektryczne. Montaż grzejników, przewodów, izolacji, zaworów termostatycznych przy grzejnikach. Montaż systemu monitorującego zużycie energii i systemem zarządzania energią.
· Montaż instalacji fotowoltaicznej o parametrach 19,20 kWp, moc pojedynczego modułu 480 Wp, sprawność modułu 22 %, wraz z magazynem energii o pojemności 20 kWh

Oraz

Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku usługowego OSP w Czerminie wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz przebudową przyłącza gazowego.
Projektuje się:
W szczególności
· Rozbiórkę istniejącej izolacji termicznej na elewacji i wykonanie nowej warstwy ocieplenia ścian zewnętrznych:
- Ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 17 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,038 W/mK,
- Ocieplenie ścian zewnętrznych części garażowej styropianem o grubości 17 cm i λ = 0,038 W/mK,
- Ocieplenie wcześniej ocieplonych ścian dodatkową warstwą styropianu o grubości 12 cm i λ = 0,038 W/mK,
· Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem:
- Styropian lub wełna mineralna o grubości 22 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/mK,
· Ocieplenie ścian fundamentowych:
- Niezbędne prace związane z wykonaniem hydroizolacji (odgrzybienie, uzupełnienie nierówności tynkiem renowacyjnym),
- Hydroizolacja – 2x dysperbit lub równoważne,
- Styropian o grubości 10 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,038 W/mK,
· Wymianę stolarki:
- Wymianę okien na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 W/m²K,
- Wymianę okien garażowych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,4 W/m²K,
- Wymianę drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W/m²K,
· Modernizację systemu ogrzewania:
- Montaż nowej pompy ciepła powietrze/woda o mocy 50-65 kW wraz z osprzętem, automatyką i systemem zarządzania energią,
- Wymianę i montaż nowych grzejników oraz zaworów termostatycznych,
- Montaż przewodów, izolacji termicznej oraz systemu monitorowania zużycia energii,
· Modernizację systemu ciepłej wody użytkowej:
· Montaż instalacji klimatyzacji o mocy ok. 6 x 2,7kW, 4 x 5,2 kW,
- Zamiana źródła gazowego na sprężarkową pompę ciepła powietrze/woda zasilaną elektrycznie,
· Remont elewacji,
· Montaż instalacji fotowoltaicznej:
- Moc systemu ok. 20 kWp,
- Instalacja współpracująca z magazynem energii o pojemności 20 kWh,
· Montaż systemu monitorującego zużycie energii,
· Modernizację systemu klimatyzacji:
- Montaż urządzeń klimatyzacji typu split w biurach (3 sztuki o mocy 2,7 kW i 5,2 kW),
- Wymianę klimatyzacji w sali na piętrze: 2 × klimatyzator multi-split (jednostka zewnętrzna 5,3 kW + 2 × jednostki wewnętrzne 3,5 kW),
· Modernizację wentylacji,
· Montaż urządzeń zacieniających w otworach okiennych,
· Wymianę zadaszenia zewnętrznej klatki schodowej od strony zachodniej,
W części projektowanej:
· Rozbudowę o przeszklony hall wejściowy o konstrukcji żelbetowej słupowo belkowej, z klatką schodową i szybem windowym,
· Rozbudowę garaży OSP i pomieszczeń na I piętrze,
Zagospodarowanie terenu:
· Wykonanie odboju z kostki betonowej wokół budynku i naprawa nawierzchni utwardzonej od strony wjazdu do garaży,
· Wykonanie hydrantu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45251100-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy elektrowni

45223810-7 - Konstrukcje gotowe

71355000-1 - Usługi pomiarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne.
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Czermin”
w terminie składania ofert, tj. do dnia 19.09.2025 r. do godziny 11:00, złożono dwie oferty. Cena oferty najkorzystniejszej w przedmiotowym postępowaniu
to 4 854 000,00 zł brutto. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto 2 000 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 091 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł633 150 zł
Rozstęp międzykwartylowy
418 150 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
342 091 zł
Górny kwartyl
633 150 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czermin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czermin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.