Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
17 839 323 zł
Umowa zawarta
13 marca 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 17 839 323 zł – 23 773 906 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Modernizacja infrastruktury lekkoatletycznej Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu”.

Zamawiający Gmina - Miasto Grudziądz (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Modernizacja infrastruktury…”, wybierając ofertę wykonawcy TAMEX Obiekty Sportowe S. A. Wartość umowy: 17 839 323 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina - Miasto GrudziądzGrudziądz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 18 marca 2026
Wartość umowy
17 839 323 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

14 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione, a umowa zawarta z wykonawcą, którego oferta była najkorzystniejsza cenowo (jedyna zgodna z szacunkiem).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAMEX Obiekty Sportowe S. A. (Warszawa), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 17 839 323,25 zł (umowę zawarto 13 marca 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118833

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ratuszowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Grudziądz

1.5.3.)Kod pocztowy

86-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.grudziadz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.grudziadz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Modernizacja infrastruktury lekkoatletycznej Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e665013a-bab5-4819-9d51-fd35fded85a8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00160801

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042433/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. "Modernizacja infrastruktury lekkoatletycznej Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego przy ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00366250

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIR.271.36.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Modernizacja infrastruktury lekkoatletycznej Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Modernizację obiektów lekkoatletycznych Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego, obejmującą między innymi:
a) rozbiórkę nawierzchni syntetycznej oraz innych elementów;
b) rozbiórkę urządzeń oraz innych elementów;
c) profilowanie pod rzędne przewidziane w projekcie murawy boiska piłkarskiego według następujących wytycznych: demontaż istniejącej nawierzchni do ponownego zainstalowania na wskazanym terenie w odległości do 3 km od miejsca demontażu (szerokość cięcia minimum 120 cm, długość minimum 8 m, grubość/wysokość minimum 3 cm), po usunięciu nadmiaru ziemi ułożenie trawy naturalnej z rolki (szerokość minimalna rolki 120 cm, długość minimum 10 m, grubość/wysokość minimum 3 cm, sezonowana/leżakowana na plantacji minimum 16-18 miesięcy);
d) wykonanie nawierzchni kauczukowej bieżni wraz z podbudową;
e) wykonanie nawierzchni kauczukowej na rozbiegach wraz z całą podbudową;
f) wymianę odwodnienia bieżni;
g) wykonanie rozbiegu do rzutu oszczepem;
h) wykonanie dwóch rzutni do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie;
i) wykonanie dwóch dwukierunkowych skoczni do skoku o tyczce;
j) wykonanie rzutni do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie;
k) wykonanie rzutni do rzutu dyskiem i młotem;
l) wykonanie rozbiegu do rzutu oszczepem;
m) wykonanie skoczni do skoku wzwyż;
n) wykonanie dwustronnej dwuścieżkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku;
o) wykonanie kanalizacji teletechnicznej;
p) wykonanie opaski z trawy sztucznej;
q) wykonanie ogrodzenia panelowego bieżni;
r) roboty porządkowe;
s) uzyskanie świadectwa certyfikacji III kategorii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki według klasyfikacji World Athletics (Światowa Lekkoatletyka) i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z terminem ważności minimum 10 lat,
2) Modernizację hali lekkoatletycznej wraz z zapleczem socjalno – szatniowym, w tym:
a) roboty rozbiórkowe;
b) wymianę pokrycia dachu płaskiego budynku administracyjno – biurowego;
c) wymianę płyt warstwowych dachu hali sportowej wyższej;
d) wymianę płyt warstwowych dachu hali sportowej niższej;
e) wymianę obróbek blacharskich;
f) termomodernizację elewacji;
g) wymianę stolarki okiennej;
h) wymianę instalacji centralnego ogrzewania hali sportowej i budynku administracyjnego;
i) wykonanie wentylacji mechanicznej hali sportowej;
j) wykonanie instalacji glikolowej zasilającej centrale wentylacyjne;
k) montaż central wentylacyjnych;
l) uzupełnienie tynków wewnętrznych i malowanie całej powierzchni ścian w pomieszczeniach, w których były prowadzone prace;
m) izolacje termiczne przewodów;
n) regulację oraz próby i płukania instalacji;
o) demontaż istniejącej instalacji odgromowej;
p) wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej centrale wentylacyjne, agregaty sprężarkowe oraz pompy;
q) wykonanie nowej instalacji odgromowej.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają dokumentacja projektowa
oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami

45212225-9 - Roboty budowlane związane z halami sportowymi

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17839323,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

23773906,22 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17839323,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAMEX Obiekty Sportowe S. A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5252218385

7.3.3)Ulica

ul. Idzikowskiego 16

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-710

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca oświadcza, że zakres robót tj.:
1) wykonanie pokrycia dachowego;
2) ocieplenie ścian;
3) montaż stolarki okiennej;
4) instalację centralnego ogrzewania;
5) instalację wentylacji mechanicznej,
powierzył do realizacji Podwykonawcy Grafit Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 63, 98-200 Sieradz, NIP 8272255149.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17839323,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

I. TERMIN WYKONANIA
Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot umowy w terminie 15 miesięcy od dnia podpisania Umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina - Miasto Grudziądz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grudziądz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 839 323 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAMEX Obiekty Sportowe S. A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.