Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
306 270 zł
Umowa zawarta
18 marca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
22 ofertceny: 306 270 zł – 662 232 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Bohaterów Westerplatte - bocznej

Zamawiający Miasto Pszów (Pszów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Bohaterów…”, wybierając ofertę wykonawcy Manus Company Marcin Matusiak. Wartość umowy: 306 270 zł. Złożono 22 oferty.

Zamawiający: Miasto PszówPszów, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 18 marca 2026
Wartość umowy
306 270 zł
Liczba ofert
22 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 stycznia 2026

    Termin ofert: 20 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 marca 2026

    22 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Manus Company Marcin Matusiak (Jastrzębie-Zdrój), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 306 270,00 zł (umowę zawarto 18 marca 2026 r.).

  • 3

    Ofertypostępowaniu złożono 3 oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych oświadczeń).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a całość realizowana będzie jako jeden kontrakt na roboty budowlane obejmujące kanalizację deszczową, roboty drogowe i oświetlenie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO PSZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pszowska 534

1.5.2.)Miejscowość

Pszów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-370

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@pszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4fadfa3c-e3c4-43c2-b150-e9cfde9444c2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Bohaterów Westerplatte - bocznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fadfa3c-e3c4-43c2-b150-e9cfde9444c2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00160665

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041831/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Bohaterow Westerplatte - bocznej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00076949

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AIR.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Bohaterów Westerplatte - bocznej. 2. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego, w powiecie wodzisławskim, w miejscowości Pszów. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę kanalizacji deszczowej oraz kablowej sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulicznego i remontu drogi wewnętrznej ulicy Bohaterów Westerplatte – bocznej w Pszowie na odcinku o długości ok. 120,0 m. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Dokumentacja Projektowa i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, które to dokumenty stanowią załączniki do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

22

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

22

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

306270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

662232,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

306270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Manus Company Marcin Matusiak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360759832

7.3.3)Ulica

Śląska 34/22

7.3.4)Miejscowość

Jastrzębie-Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

44-335

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

306270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232440-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Pszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 306 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232440-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Manus Company Marcin Matusiak (Jastrzębie-Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 22 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.