Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
904 587 zł
Umowa zawarta
17 marca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 904 587 zł – 1 344 087 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej w m. Puszczykówiec

Zamawiający Gmina Kamieniec (Kamieniec, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej w m. Puszczykówiec”, wybierając ofertę wykonawcy CAŁUS SP. Z O.O. SP.K. Wartość umowy: 904 587 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina KamieniecKamieniec, Wielkopolskieopublikowano 18 marca 2026
Wartość umowy
904 587 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CAŁUS SP. Z O.O. SP.K. (Boruja Nowa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 904 587,34 zł (umowę zawarto 17 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 904 587,34 zł do 1 344 087,03 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kamieniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259376

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1000 - lecia Państwa Polskiego 25

1.5.2.)Miejscowość

Kamieniec

1.5.3.)Kod pocztowy

64-061

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

marcin@kamieniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kamieniec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kamieniec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej w m. Puszczykówiec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2ed9967-3d62-4dc3-8b00-8fac6d393807

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00160062

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00001823/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej w m. Puszczykówiec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00099773

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INW.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi w m. Puszczykówiec. Przedmiotowy odcinek drogi gminnej biegnie przez całą miejscowość Puszczykówiec. Jezdnia posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,0-5,1 m o przekroju drogowym. Stan nawierzchni jest dostateczny. Brak jest kanalizacji deszczowej, a woda spływa powierzchniowo na pobocza i tereny nieutwardzone. Droga nie posiada chodnika. Przewiduje się modernizację nawierzchni poprzez wykonanie nakładki z mieszanki mineralno-asfaltowej na całej szerokości jezdni. W ramach przebudowy drogi zaprojektowano dwukierunkową jednię o przekroju ulicznym i półulicznym o nawierzchni mineralno-asfaltowej. Droga dojazdowa o szerokości min. 5,0 m wraz z wykonaniem opaski chodnikowej wzdłuż posesji z kostki betonowej. Wjazdy na pola przewidziano w konstrukcji pobocza. Woda opadowa będzie odprowadzana poprzez spadki podłużne i poprzeczne na przyległe pobocza i tereny nieutwardzone.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
- dokumentacja projektowa – stanowiąca załącznik do SWZ,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiące załącznik do SWZ,
- przedmiar robót – stanowiący załącznik do SWZ,
- projekt stałej organizacji ruchu – stanowiący załącznik do SWZ.
Wykonawca podczas robót budowlanych musi zapewnić dojazd do przyległych nieruchomości bądź dróg bocznych do nich prowadzących.
Roboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej obowiązującymi przepisami, normami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

904587,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1344087,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

904587,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CAŁUS SP. Z O.O. SP.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7881994581

7.3.4)Miejscowość

Boruja Nowa

7.3.5)Kod pocztowy

64-300

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

904587,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kamieniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamieniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 904 587 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CAŁUS SP. Z O.O. SP.K. (Boruja Nowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.