Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup urządzeń i oprogramowania niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, monitorowania infrastruktury IT oraz zarządzania siecią WIORiN w Krakowie

Zamawiający Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Zakup urządzeń i oprogramowania niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa systemów…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Małopolski Urząd Wojewódzki w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 18 marca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 3

    Zamówienie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy (Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000514176

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Basztowa 22

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-156

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

123921338

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@malopolska.uw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.malopolska.uw.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-16167400-9d68-4917-86a9-8aa336fb5f1d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup urządzeń i oprogramowania niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, monitorowania infrastruktury IT oraz zarządzania siecią WIORiN w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-16167400-9d68-4917-86a9-8aa336fb5f1d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159630

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00117855/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.2.2 Zakup oprogramowania i urządzeń niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa systemów informatycznych, monitorowania infrastruktury IT oraz zarządzania siecią jednostkom podległym MUW w Krakowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL nr naboru KPOD.05.10-CR.01-001/24.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129134

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WL-IV.272.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

93130,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, monitorowania infrastruktury IT oraz zarządzania siecią Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie:
1) Firewall sieciowy
2) Serwer fizyczny niezbędny do zainstalowania produktu lub wdrożenia rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w tym usług HA"
3) Zarządzalne urządzenia sieciowe z obsługą VLAN, MACsec, standardu 802.1X (switch)" Network Attached Storage (NAS)"
4) Klucze sprzętowe U2F
5) realizacja 2 specjalistycznych szkoleń dla użytkowników i administratorów w zakresie oferowanych technologii.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały określone w załącznikach do SWZ: załącznik nr 1 do swz - opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 2 do swz - projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę
do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Obowiązek unieważnienia postępowania na podstawie ww. przesłanki odnieść
należy do kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia, udostępnionej najpóźniej przed otwarciem ofert, na stronie internetowej
prowadzonego postępowania.
Przepisy ustawy nie nakładają na zamawiającego obowiązku zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia ani nie umożliwiają wykonawcom badania rzeczywistych możliwości finansowych zamawiającego. Decyzja o zwiększeniu budżetu jest autonomiczną decyzją Zamawiającego, podejmowaną w obliczu dyscypliny finansów publicznych, której naruszeniem może być niewłaściwe lub nieefektywne wykorzystanie środków publicznych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188214,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

188214,60 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32424000-1Infrastruktura sieciowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →