Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 776 363 zł
Umowa zawarta
17 marca 2026
Okres realizacji
240 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 776 363 zł – 2 926 601 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rodzaj zabezpieczenia szwów łat asfaltowych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty nawierzchni bitumicznych na drogach Gminy Mikołów

Zamawiający Gmina Mikołów (Mikołów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty nawierzchni bitumicznych na drogach Gminy Mikołów”, wybierając ofertę wykonawcy DROGRÓD – Szymon Tetla. Wartość umowy: 1 776 363 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina MikołówMikołów, Śląskie (powiat Mikołowski →)opublikowano 18 marca 2026
Wartość umowy
1 776 363 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lutego 2026

    Termin ofert: 27 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 marca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROGRÓD – Szymon Tetla (Ćwiklice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 776 362,56 zł (umowę zawarto 17 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 776 362,56 zł do 2 926 600,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 240 dni.

  • 5

    Postępowanie nie zostało podzielone na części, kontrakt obejmuje całość robót związanych z remontem nawierzchni bitumicznych na drogach Gminy Mikołów.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mikołów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 16

1.5.2.)Miejscowość

Mikołów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam@mikolow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mikolow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mikolow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty nawierzchni bitumicznych na drogach Gminy Mikołów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2f86d27-42e6-4663-890f-49b873908c1a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159509

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038365/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Remonty i modernizacje nawierzchni bitumicznych w Gminie Mikołów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00103459

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP1.2-2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2027838,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie dróg gminnych publicznych
i wewnętrznych remontów nawierzchni dróg.
W ramach przedmiotowego zamówienia przewidziano wykonanie następujących prac:
a) Roboty rozbiórkowe
b) Oznakowanie robót
c) Roboty drogowe:
- podbudowy,
- nawierzchnie nieulepszone,
- nawierzchnie ulepszone,
- krawężniki i obrzeża betonowe,
- przełożenie chodników i zjazdów,
- remonty cząstkowe nawierzchni,
- remonty naprawczo-konserwacyjne,
- odwodnienie.

Planowane remonty nawierzchni bitumicznych obejmują dwa rodzaje robót. Pierwszy zakłada rozebranie mechaniczne istniejącej nawierzchni z kruszywa łamanego, wzmocnienie nowym kruszywem z wykorzystaniem jako podbudowy oraz ułożenie warstw bitumicznych z mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco. Drugi rodzaj robót dotyczący istniejących nawierzchni bitumicznej, przewiduje frezowanie średniej grubości 8 cm, oczyszczenie mechaniczne podłoża, regulacje urządzeń tj. włazy studni kanalizacyjnych, skrzynki wodociągowe, gazowe itp. a następnie skropienie emulsją asfaltową szybkorozpadową i ułożenie warstwy wiążącej oraz ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych rozściełaczem asfaltu. Przewiduje się również miejscową wymianę uszkodzonych krawężników drogowych oraz przekładkę kostki brukowej.
Natomiast przy remontach cząstkowych nawierzchni bitumicznej należy przyjąć następujące pozycje do wyceny: cięcie nawierzchni, kucie uszkodzonej nawierzchni, wyczyszczenie miejsca ubytku, skropienie, ułożenie mieszanki mineralno-asfaltowej oraz uszczelnienie krawędzi po wykonanym remoncie. Jeżeli podłoże nie będzie posiadało odpowiedniej nośności, zakłada się jego wymianę tj. wykonanie odpowiedniej konstrukcji z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
Wykonanie robót musi być zgodne z załączonymi Ogólnymi Specyfikacjami Technicznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1776362,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2926600,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1776362,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROGRÓD – Szymon Tetla

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381360105

7.3.3)Ulica

Meczenników Oświęcimskich 37A

7.3.4)Miejscowość

Ćwiklice

7.3.5)Kod pocztowy

43-229

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1776362,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

240 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233252-0Roboty w zakresie nawierzchni ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
996 665 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
641 195 zł2 862 581 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 221 387 zł
Źródło próbki
CPV 45233252· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
641 195 zł
Mediana
996 665 zł
Górny kwartyl
2 862 581 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mikołów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 776 363 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233252-0 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROGRÓD – Szymon Tetla (Ćwiklice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.