Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
363 465 zł
Umowa zawarta
12 marca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 363 465 zł – 523 242 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i utwardzenie kruszywem dróg gminnych w 2026 r.

Zamawiający Gmina Szubin (Szubin, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i utwardzenie kruszywem dróg gminnych w 2026 r”, wybierając ofertę wykonawcy Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. Wartość umowy: 363 465 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina SzubinSzubin, Kujawsko-Pomorskie (powiat Nakielski →)opublikowano 17 marca 2026
Wartość umowy
363 465 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lutego 2026

    Termin ofert: 24 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 marca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odrzucono ani nie wykluczono żadnej oferty, a całość postępowania przeprowadzono bez unieważnień.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. (Żnin), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 363 465,00 zł (umowę zawarto 12 marca 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZUBIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350910

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kcyńska 12

1.5.2.)Miejscowość

Szubin

1.5.3.)Kod pocztowy

89-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@szubin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.szubin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1254739

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i utwardzenie kruszywem dróg gminnych w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d14d0be-bc3d-4a21-9643-1596b4826421

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157748

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00053598/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Dostawa i utwardzenie kruszywem dróg gminnych w2026r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00100831

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie i utwardzeniu kruszywem dróg gminnych w 2026r. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje między innymi: 2.1. sukcesywna dostawa w 2026 r. kruszywa drogowego łamanego zwykłego wapiennego frakcji 0-31,5 mm lub 0-63 mm, w ilości do 300 ton z przeznaczeniem do bieżącego utrzymania dróg gminnych gruntowych położonych na terenie gminy i miasta Szubin; 2.2. dostawa kruszywa wraz z utwardzeniem korpusu dróg położonych na terenie gminy i miasta Szubin w ilości do 4500 ton kruszywa betonowego frakcji 0-63 mm (w tym 40% frakcji 0-31 mm, 60% frakcji 31-63 mm).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44113700-2 - Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

363465,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

523242,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

363465,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kowalski Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5621804660

7.3.3)Ulica

ul. Dworcowa 12

7.3.4)Miejscowość

Żnin

7.3.5)Kod pocztowy

88-400

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

363465,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233226-9Roboty budowlane w zakresie dróg do…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 855 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 300 562 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szubin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szubin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 363 465 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233226-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. (Żnin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.