Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej

Zamawiający Politechnika Wrocławska (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Politechnika WrocławskaWrocław, Dolnośląskieopublikowano 17 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy OPTO-LAB Marcin Kowalewski (Chrzanów).

  • 2

    ZakresWartość szacunkowa zamówienia wynosi 278 219,85 zł.

  • 3

    ZakresWymagane jest dostarczenie, uruchomienie sprzętu oraz przeprowadzenie instruktażu dla 5 osób w siedzibie Zamawiającego, co stanowi integralną część zamówienia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.2.)Oddział zamawiającego

Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001614

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

50-370

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ewa.molinger@pwr.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6a20a14-eb46-483b-b510-c9ed4d4623a3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157590

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00535635

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa mikroskopu badawczego w zestawie z oprogramowaniem analizy obrazu i kamerą cyfrową 1szt. dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej
Kod CPV: 385150000-8 mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne
Zamówienie obejmuje dostawę, uruchomienie sprzętu oraz instruktaż z obsługi i diagnostyki sprzętu dla 5 osób w siedzibie Zamawiającego.
Dostawa przedmiotu zamówienia na adres: Politechnika Wrocławska, Budynek D-2 pok.214, Plac Grunwaldzki 7,
50-377 Wrocław.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy - Załącznik nr 2 SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

38515000-8 - Mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

56 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OPTO-LAB Marcin Kowalewski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

368457020

4.3.4.)Miejscowość

Chrzanów

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

278219,85 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00594683/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-04

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

niemożność dotrzymania terminu z przyczyn niezależnych od wykonawcy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przedłużono termin dostawy do 15 tygodni od daty zawarcia umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

278219,85 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Wrocławska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38515000-8 (Mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.