Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
278 220 zł
Umowa zawarta
11 grudnia 2025
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej

Zamawiający Politechnika Wrocławska (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i…”, wybierając ofertę wykonawcy OPTO-LAB Marcin Kowalewski. Wartość umowy: 278 220 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Politechnika WrocławskaWrocław, Dolnośląskieopublikowano 12 grudnia 2025
Wartość umowy
278 220 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OPTO-LAB Marcin Kowalewski (Chrzanów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 278 219,85 zł (umowę zawarto 11 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001614

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-370

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ewa.molinger@pwr.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c6a20a14-eb46-483b-b510-c9ed4d4623a3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SZP/243-309/2025 Dostawa mikroskopu badawczego dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6a20a14-eb46-483b-b510-c9ed4d4623a3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00594683

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011006/55/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.125 Mikroskop badawczy fluorescencyjny w zestwie z oprogramowaniem analizy obrazu i kamerą cyfrową.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00535635

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZP/243-309/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa mikroskopu badawczego w zestawie z oprogramowaniem analizy obrazu i kamerą cyfrową 1szt. dla Katedry Biologii Środowiskowej i Ochrony Atmosfery Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej
Kod CPV: 385150000-8 mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne
Zamówienie obejmuje dostawę, uruchomienie sprzętu oraz instruktaż z obsługi i diagnostyki sprzętu dla 5 osób w siedzibie Zamawiającego.
Dostawa przedmiotu zamówienia na adres: Politechnika Wrocławska, Budynek D-2 pok.214, Plac Grunwaldzki 7,
50-377 Wrocław.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy - Załącznik nr 2 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38515000-8 - Mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

278219,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

278219,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

278219,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OPTO-LAB Marcin Kowalewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

368457020

7.3.4)Miejscowość

Chrzanów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

278219,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Wrocławska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 278 220 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38515000-8 (Mikroskopy fluorescencyjne i polaryzacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OPTO-LAB Marcin Kowalewski (Chrzanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.