Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 185 760 zł
Umowa zawarta
11 marca 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
15 ofertceny: 4 185 760 zł – 5 178 088 złodrzucone: 10
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi w Annowie oraz ulicy Dożynkowej w Annowie

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi w Annowie oraz ulicy Dożynkowej w Annowie”, wybierając ofertę wykonawcy BUD-AN Sp. z o. o. Wartość umowy: 4 185 760 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 12 marca 2026
Wartość umowy
4 185 760 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUD-AN Sp. z o. o. (Kalisz), średnia firma.

  • 2

    Postępowanie dotyczyło budowy drogi i ulicy Dożynkowej w Annowie (gmina Czerwonak) o szacowanej wartości 4 185 760,01 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert; ceny wahały się od 4 185 760,01 zł do 5 178 087,53 zł. Odrzucono 10 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czerwonak.ezamawiajacy.pl/pn/CZERWONAK/demand/246965/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi w Annowie oraz ulicy Dożynkowej w Annowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68e64e98-55b5-4b04-b44b-3761eedde47f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00151469

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025503/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Budowa drogi w Annowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00533471

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.40.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Budowa drogi w Annowie oraz ulicy Dożynkowej w Annowie.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Roboty przygotowawcze, pomiarowe i rozbiórkowe;
2) Wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją;
3) Roboty ziemne;
4) Podbudowy;
5) Nawierzchnie;
6) Elementy ulic;
7) Roboty wykończeniowe;
8) Oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu;
9) Budowę kanalizacji deszczowej;
10) Budowę oświetlenia ulicznego oraz oświetlenia przejścia dla pieszych;
11) Usunięcie kolizji elektroenergetycznej – przebudowa kabla elektroenergetycznego nN 0,4 kV;
12) Budowę kanału technologicznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

10

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4185760,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5178087,53 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4185760,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUD-AN Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6681967484

7.3.3)Ulica

Piekarska 5/4

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4185760,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 185 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUD-AN Sp. z o. o. (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.