Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 045 470 zł
Umowa zawarta
11 marca 2026
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 3 316 819 zł – 4 045 470 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 22% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa i rozbudowa systemów zaopatrzenia w wodę w Gminie Leśna w ramach zadań budżetowych: Budowa sieci wodociągowej w Miłoszowie – etap II; Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Miłoszowie – etap II

Zamawiający Gmina Leśna (Leśna, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa i rozbudowa systemów zaopatrzenia w wodę w Gminie Leśna w ramach zadań…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska EKO-MEL Spółka z o.o. Wartość umowy: 4 045 470 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina LeśnaLeśna, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 11 marca 2026
Wartość umowy
4 045 470 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska EKO-MEL Spółka z o.o. (Jelenia Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 045 470,00 zł (umowę zawarto 11 marca 2026 r.).

  • 3

    Ofertypostępowaniu złożono 3 oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (oferta nr 2 za niską cenę w stosunku do zakresu robót).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

  • 5

    Zamówienie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) w ramach inwestycji B3.1.1 dotyczącej gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Leśna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821434

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 19

1.5.2.)Miejscowość

Leśna

1.5.3.)Kod pocztowy

59-820

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.pawlinska@lesna.pl; a.kowzan@lesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.umlesna.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7df2ce3b-83ec-43b0-a655-529b5881eb00

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa i rozbudowa systemów zaopatrzenia w wodę w Gminie Leśna w ramach zadań budżetowych:
Budowa sieci wodociągowej w Miłoszowie – etap II;
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Miłoszowie – etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7df2ce3b-83ec-43b0-a655-529b5881eb00

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00150128

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042060/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.4 Budowa i rozbudowa systemów zaopatrzenia w wodę w Gminie Leśna w ramach zadań budżetowych

Budowa sieci wodociągowej w Miłoszowie – etap II; Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Miłoszowie – etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane jest w ramach Planu Rozwojowego nr 0022-KPOD.03.15-IW.13-0037/25, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), inwestycja B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00092704

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.II.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa sieci wodociągowej o długości ok. 1380,60 mb z odczepami oraz sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok 1364,20 w Miłoszowie, wraz z budową przykanalików. Roboty będą prowadzone w obrębie drogi gminnej nr 109925D (tzw. Wąska) oraz drogi powiatowej nr 2467D.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3316819,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4045470 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4045470 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska EKO-MEL Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6111002347

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4045470 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 045 470 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska EKO-MEL Spółka z o.o. (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.