Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 794 827 zł
Umowa zawarta
9 marca 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 794 827 zł – 2 085 157 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja (w tym bezpłatne przeglądy urządzeń przeciwpożarowych wymaganych zgodnie z przep40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostosowanie budynków dydaktycznych A i B Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu do aktualnych warunków ochrony przeciwpożarowej w zakresie komunikacji oraz instalacji hydrantowej.

Zamawiający Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostosowanie budynków dydaktycznych A i B Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu do…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDMED Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 794 827 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
1 794 827 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zakończyło się odrzuceniem ani wykluczeniem żadnej oferty, a także nie unieważniono żadnej jego części.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDMED Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o. (Zawada Książęca), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 794 826,61 zł (umowę zawarto 9 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 794 826,61 zł do 2 085 157,46 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 6

    Ofertypostępowaniu złożono jedną ofertę, co oznacza brak konkurencji między wykonawcami.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

1.3.)Oddział zamawiającego

(dawniej: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa)

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277719630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akademicka 1

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

joanna.russok@akademiarac.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://akademiarac.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://akademiarac.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostosowanie budynków dydaktycznych A i B Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu do aktualnych warunków ochrony przeciwpożarowej w zakresie komunikacji oraz instalacji hydrantowej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f173468b-00fd-4ffb-8afc-7e8a27d93e8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00149269

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00014262/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Dostosowanie budynków dydaktycznych A i B Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu do aktualnych warunków ochrony przeciwpożarowej w zakresie komunikacji oraz instalacji hydrantowej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00595833

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ANS 5/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1532387,06 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na dostosowaniu do aktualnych warunków ochrony przeciwpożarowej w zakresie komunikacji oraz instalacji hydrantowej budynków dydaktycznych Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (segmenty „A” i „B”) przy ul. Akademickiej 1, działka nr 778. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261410-1 - Izolowanie dachu

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314310-7 - Układanie kabli

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1794826,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2085157,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1794826,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDMED Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6390004982

7.3.4)Miejscowość

Zawada Książęca

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1794826,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 794 827 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDMED Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o. (Zawada Książęca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.