Poprawa parametrów technicznych w zakresie stateczności zapory suchego Zbiornika Jarnołtówek
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Poprawa parametrów technicznych w zakresie stateczności zapory suchego Zbiornika…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 812 619 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12696, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Mazowieckie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 368302575 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Chałubińskiego 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-613 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/wody-polskie |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00148494 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-10 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00130954 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku udziału w tym zakresie. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku udziału w tym zakresie. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub posiada zdolność kredytową do realizacji przedmiotowego zamówienia w wysokości co najmniej 10 000 000,00 zł. 4. zdolności technicznej lub zawodowej: 1) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej: - 2 (dwóch) zadań polegających na wykonaniu robót budowlanych obejmujących swym zakresem budowę, przebudowę lub remont budowli hydrotechnicznych o wartości każdego zadania co najmniej 10 000 000,00 zł brutto, - do 2 (dwóch) zadań polegających na wykonaniu wzmocnienia gruntu metodą wgłębnego mieszania na obiekcie hydrotechnicznym o wartości łącznej tych robót co najmniej 10 000 000,00 zł brutto. W tym co najmniej jedno zadanie polegające na wzmocnieniu gruntu metodą wgłębnego mieszania na głębokość min. 10 m, - 1 zadanie polegające na wykonaniu uszczelnienia wałów za pomocą bentomaty o powierzchni minimum 5 000 m2. Zadania muszą być zakończone i potwierdzone protokołem należytego wykonania. 2) Wykonawca musi wykazać, że dysponuje następującymi osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego: a) Projektant posiadający: minimum 5-letni staż pracy na stanowisku projektanta w projektowaniu hydrotechnicznym, doświadczenie polegające na wykonaniu, w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, minimum 2 opracowań projektowych (projekt budowlany lub wykonawczy) obejmujących swym zakresem budowę, przebudowę lub remont budowli piętrzących takich jak zbiornik retencyjny o stałym lub okresowym piętrzeniu wód o wysokości piętrzenia powyżej 10 m lub budowla hydrotechniczna piętrząca klasy min. III – o wartości każdej usługi projektowej co najmniej 100 000,00 złotych brutto. uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. b) Kierownik budowy (jedna osoba) posiadający: minimum 5-letni staż pracy w kierowaniu robotami budowlanymi na obiektach hydrotechnicznych, doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, w ramach którego kierował co najmniej 2 zadaniami dotyczącymi budowy, przebudowy lub remontu budowli hydrotechnicznych o wartości każdego z zadań minimum 10 000 000,00 złotych brutto, uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. c) Jedna osoba posiadająca uprawnienia geologiczne kategorii VI. Wymieniona wyżej kategoria powinna być zgodna z art. 50 ust. 2 Ustawy z dn. 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. 2024 poz. 1290 ze zm.). d) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w zakresie: geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe. e) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. f) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza łączenie funkcji wskazanych w ppkt 2 powyżej. Wykonawca winien wykazać wszystkie wskazane powyżej osoby. Przez budowlę hydrotechniczną, budowlę piętrzącą należy rozumieć budowlę hydrotechniczną, budowlę piętrzącą zgodnie z definicją zawartą w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. 2007 nr 86 poz. 579). Ilekroć w ppkt 2 powyżej mowa jest o uprawnieniach, to Zamawiający rozumie przez to uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydanych na podstawie ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane i Rozporządzenia z dnia 29.04.2019 r. Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie odpowiadającym wymaganiom wskazanym odpowiednio w ppkt 2 powyżej, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub w przypadku osób będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskich oznacza to decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności ustawą z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz ustawą z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. W przypadku Wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do przedstawionych powyżej zdobyte w innych państwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy Prawo budowlane w związku z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 334 z późn. zm.) lub art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 551). Jeśli w treści warunku odwołano się do doświadczenia danej osoby, a osoba taka w tym samym okresie czasu pełniła funkcję (świadczyła usługi lub wykonywała swoje obowiązki, etc.) w ramach różnych inwestycji/usług/zadań lub w ramach jednej inwestycji/usługi/zadania pełniła kilka funkcji, okres w którym w tym samym czasie pełniła różne funkcje lub pełniła funkcje w ramach różnych inwestycji/usług/zadań, nie będzie sumowany. Do okresu doświadczenia danej osoby nie będzie się zaliczać okresu pełnienia funkcji (świadczenia usług lub wykonywania obowiązków, etc.) w czasie przypadającym na tzw. okresy zgłaszania wad, gwarancji, rękojmi. Po zmianie: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku udziału w tym zakresie. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku udziału w tym zakresie. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub posiada zdolność kredytową do realizacji przedmiotowego zamówienia w wysokości co najmniej 10 000 000,00 zł. 4. zdolności technicznej lub zawodowej: 1) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej: - 2 (dwóch) zadań polegających na wykonaniu robót budowlanych obejmujących swym zakresem budowę, przebudowę lub remont budowli hydrotechnicznych o wartości każdego zadania co najmniej 10 000 000,00 zł brutto, - do 2 (dwóch) zadań polegających na wykonaniu wzmocnienia gruntu metodą wgłębnego mieszania na obiekcie budowlanym o wartości łącznej tych robót co najmniej 10 000 000,00 zł brutto. W tym co najmniej jedno zadanie polegające na wzmocnieniu gruntu metodą wgłębnego mieszania na głębokość min. 10 m, - 1 zadanie polegające na wykonaniu uszczelnienia wałów za pomocą bentomaty o powierzchni minimum 5 000 m2. Zadania muszą być zakończone i potwierdzone protokołem należytego wykonania. 2) Wykonawca musi wykazać, że dysponuje następującymi osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego: a) Projektant posiadający: minimum 5-letni staż pracy na stanowisku projektanta w projektowaniu hydrotechnicznym, doświadczenie polegające na wykonaniu, w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, minimum 2 opracowań projektowych (projekt budowlany lub wykonawczy) obejmujących swym zakresem budowę, przebudowę lub remont budowli piętrzących takich jak zbiornik retencyjny o stałym lub okresowym piętrzeniu wód o wysokości piętrzenia powyżej 10 m lub budowla hydrotechniczna piętrząca klasy min. III – o wartości każdej usługi projektowej co najmniej 100 000,00 złotych brutto. uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. b) Kierownik budowy (jedna osoba) posiadający: minimum 5-letni staż pracy w kierowaniu robotami budowlanymi na obiektach hydrotechnicznych, doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, w ramach którego kierował co najmniej 2 zadaniami dotyczącymi budowy, przebudowy lub remontu budowli hydrotechnicznych o wartości każdego z zadań minimum 10 000 000,00 złotych brutto, uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. c) Jedna osoba posiadająca uprawnienia geologiczne kategorii VI. Wymieniona wyżej kategoria powinna być zgodna z art. 50 ust. 2 Ustawy z dn. 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. 2024 poz. 1290 ze zm.). d) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w zakresie: geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe. e) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. f) Jedna osoba posiadająca uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza łączenie funkcji wskazanych w ppkt 2 powyżej. Wykonawca winien wykazać wszystkie wskazane powyżej osoby. Przez budowlę hydrotechniczną, budowlę piętrzącą należy rozumieć budowlę hydrotechniczną, budowlę piętrzącą zgodnie z definicją zawartą w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. 2007 nr 86 poz. 579). Ilekroć w ppkt 2 powyżej mowa jest o uprawnieniach, to Zamawiający rozumie przez to uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydanych na podstawie ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane i Rozporządzenia z dnia 29.04.2019 r. Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie odpowiadającym wymaganiom wskazanym odpowiednio w ppkt 2 powyżej, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub w przypadku osób będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskich oznacza to decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności ustawą z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz ustawą z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. W przypadku Wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do przedstawionych powyżej zdobyte w innych państwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy Prawo budowlane w związku z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 334 z późn. zm.) lub art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 551). Jeśli w treści warunku odwołano się do doświadczenia danej osoby, a osoba taka w tym samym okresie czasu pełniła funkcję (świadczyła usługi lub wykonywała swoje obowiązki, etc.) w ramach różnych inwestycji/usług/zadań lub w ramach jednej inwestycji/usługi/zadania pełniła kilka funkcji, okres w którym w tym samym czasie pełniła różne funkcje lub pełniła funkcje w ramach różnych inwestycji/usług/zadań, nie będzie sumowany. Do okresu doświadczenia danej osoby nie będzie się zaliczać okresu pełnienia funkcji (świadczenia usług lub wykonywania obowiązków, etc.) w czasie przypadającym na tzw. okresy zgłaszania wad, gwarancji, rękojmi. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-19 10:00 Po zmianie: 2026-03-20 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-19 10:30 Po zmianie: 2026-03-20 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-17 Po zmianie: 2026-04-18 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.