Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
16 387 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 16 387 zł – 24 418 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pomocy dydaktycznych i zestawów edukacyjnych w ramach projektu pn. „Dzisiaj tworzymy przyszłość - poprawa jakości kształcenia ogólnego”

Zamawiający Powiat Krośnieński (Krosno Odrzańskie, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pomocy dydaktycznych i zestawów edukacyjnych w ramach projektu pn. Dzisiaj…”, wybierając ofertę wykonawcy Educarium sp. z o.o. Wartość umowy: 16 387 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
16 387 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych deklaracji zgodności).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Educarium sp. z o.o. (Bydgoszcz).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 16 387,00 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 16 387,00 zł do 24 418,17 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Krośnieński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770095

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piastów 10b

1.5.2.)Miejscowość

Krosno Odrzańskie

1.5.3.)Kod pocztowy

66-600

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@powiatkrosnienski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatkrosnienski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1257302

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pomocy dydaktycznych i zestawów edukacyjnych w ramach projektu pn. „Dzisiaj tworzymy przyszłość - poprawa jakości kształcenia ogólnego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7e6cb546-278c-42ac-9433-b5be882badd9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00148395

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035680/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Kompleksowe wyposażenie szkół w ramach projektu "Dzisiaj tworzymy przyszłość" - poprawa jakości kształcenia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Dzisiaj tworzymy przyszłość - poprawa jakości kształcenia ogólnego” realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego na lata 2021-2027, Priorytetu 6 Fundusze Europejskie na wsparcie dla obywateli, Działania 6.15 Edukacja – IIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00096783

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.272.00016.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

16443,21 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych i zestawów edukacyjnych w ramach projektu pn. „Dzisiaj tworzymy przyszłość - poprawa jakości kształcenia ogólnego” realizowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego na lata 2021-2027, Priorytetu 6 Fundusze Europejskie na wsparcie dla obywateli, Działania 6.15 Edukacja – IIT.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

16387,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24418,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

16387,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Educarium sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5542684799

7.3.4)Miejscowość

Bydgoszcz

7.3.5)Kod pocztowy

85-451

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

16387,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
82 835 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
272 164 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
82 835 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Krośnieński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krosno Odrzańskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 16 387 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Educarium sp. z o.o. (Bydgoszcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.