Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 382 649 zł
Umowa zawarta
10 marca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 382 649 zł – 1 802 111 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Osiecznica

Zamawiający Gmina Osiecznica (Osiecznica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Osiecznica”, wybierając ofertę wykonawcy Śwadczenie Usług Transportowo Budowlanych Stanisława Torba. Wartość umowy: 1 382 649 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina OsiecznicaOsiecznica, Dolnośląskie (powiat Bolesławiecki →)opublikowano 10 marca 2026
Wartość umowy
1 382 649 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 lutego 2026

    Termin ofert: 20 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Śwadczenie Usług Transportowo Budowlanych Stanisława Torba (Lubań), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 382 648,50 zł (umowę zawarto 10 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 382 648,50 zł do 1 802 111,13 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OSIECZNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821500

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubańska 43

1.5.2.)Miejscowość

Osiecznica

1.5.3.)Kod pocztowy

59-724

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757312107

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.rutkowska@osiecznica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.osiecznica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71365f5e-5f72-46cf-b440-f6e3f6a966ef

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Osiecznica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71365f5e-5f72-46cf-b440-f6e3f6a966ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00147618

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049563/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Osiecznica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00095698

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO-SG.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Osiecznica”. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie:
1) Przebudowy drogi dojazdu rolniczego w miejscowości Przejęsław,
2) Przebudowy ul. Kwiatowej w Świętoszowie poprzez wykonanie utwardzonego pobocza,
3) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działek numer 436 i 442 w miejscowości Parowa,
4) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działek numer 325 i 261 w miejscowości Parowa,
5) Remontu ul. Gimnazjalnej w Świętoszowie,
6) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działki numer 270 w miejscowości Osieczów,
7) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działki numer 141/1 w miejscowości Osieczów,
8) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działki numer 785 w miejscowości Ołobok,
9) Remontu drogi gminnej w granicach działek numer 537 i 568 w miejscowości Ołobok,
10) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działek numer 333 i 203/4 w miejscowości Ławszowa,
11) Remontu drogi wewnętrznej w granicach działki numer 112 w miejscowości Świętoszów,
12) Przebudowy drogi wewnętrznej w granicach działki nr 480 obręb Ołobok.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1382648,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1802111,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1382648,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Śwadczenie Usług Transportowo Budowlanych Stanisława Torba

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6131172035

7.3.3)Ulica

Radostów Dolny 10

7.3.4)Miejscowość

Lubań

7.3.5)Kod pocztowy

59-800

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1382648,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Osiecznica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osiecznica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 382 649 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Śwadczenie Usług Transportowo Budowlanych Stanisława Torba (Lubań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.