Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
474 763 zł
Umowa zawarta
12 lutego 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 474 763 zł – 588 032 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z budową oświetlenia w miejscowości Ostrołęka

Zamawiający Gmina Sulmierzyce (Sulmierzyce, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z budową oświetlenia w miejscowości Ostrołęka”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INISET Piotr Motyl. Wartość umowy: 474 763 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina SulmierzyceSulmierzyce, Łódzkieopublikowano 10 marca 2026
Wartość umowy
474 763 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie nie zostało podzielone na części ani nie unieważniono żadnego jego fragmentu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INISET Piotr Motyl (Komorniki 55), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 474 762,60 zł (umowę zawarto 12 lutego 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 474 762,60 zł do 588 031,68 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 6

    Przetarg dotyczył robót budowlanych obejmujących przebudowę drogi i montaż oświetlenia w Ostrołęce, zrealizowany w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SULMIERZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648184

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Urzędowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Sulmierzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

98-338

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia_publiczne@sulmierzyce.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sulmierzyce.info/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1229244

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z budową oświetlenia w miejscowości Ostrołęka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8955e1e-271b-4a8b-b68f-3fac9e4aec15

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146876

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00074397/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z budową oświetlenia w miejscowości Ostrołęka.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00577673

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.24.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

545235,82 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z budową oświetlenia w miejscowości Ostrołęka”. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności

1) wykonanie robót branży drogowej: a) wykonanie nowej konstrukcji jezdni; b) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego; • Kategoria drogi: wewnętrzna • Przekrój: dwukierunkowy 1/2 • Długość odcinka: 535mb • Szerokość jezdni: 3,0m • Szerokość poboczy: 0,5m 2) wykonanie robót branży elektrycznej: a) Budowa linii kablowej oświetlenia ulicznego YAKXS 4x25mm2 : L(Lc)=589(661)m, b) Budowa słupów ośw. stalowych h=7m – 11szt., c) Montaż wysięgnika jednoramiennego 1m/1m/5º – 11szt., d) Montaż opraw oświetleniowych LED 50W – 11szt., e) Montaż złącza sterującego - 1 kpl 2. Wykonawca udzieli na wykonany przedmiot zamówienia 5 – letniej gwarancji. Okres gwarancji równy okresowi rękojmi. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ dostępnej na stronie https://platformazakupowa.pl/transakcja/1229244

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

474762,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

588031,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

474762,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INISET Piotr Motyl

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6090020853

7.3.4)Miejscowość

Komorniki 55

7.3.5)Kod pocztowy

29-120

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

474762,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233100-0Roboty w zakresie budowy autostrad,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
636 330 zł
Próbka: 862 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 041 zł1 621 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 316 552 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 041 zł
Mediana
636 330 zł
Górny kwartyl
1 621 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulmierzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulmierzyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 474 763 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233100-0 (Roboty w zakresie budowy autostrad. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INISET Piotr Motyl (Komorniki 55). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.