Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Serwis Temp Sp.zo. o.· Ostrowiec Świętokrzyskiśrednia firma
Wartość umowy
231 008 zł
Umowa zawarta
27 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 231 008 zł – 493 528 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,Świadczenie w 2026 roku usług opiekuńczych na rzecz osób zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Lubań”.

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu (Lubań, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „,,Świadczenie w 2026 roku usług opiekuńczych na rzecz osób zamieszkujących na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy Serwis Temp Sp.zo. o. Wartość umowy: 231 008 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
231 008 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 października 2025

    Termin ofert: 4 listopada 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono dwie oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z wymaganiami formalnymi (brak wymaganych dokumentów).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Serwis Temp Sp.zo. o. (Ostrowiec Świętokrzyski), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 231 008,40 zł (umowę zawarto 27 listopada 2025 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 231 008,40 zł do 493 528,14 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003271107

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Lompy 1

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

756460411

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mops@miastoluban.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://mops.luban.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3435f364-2e67-4122-9310-96aecff6be3e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Świadczenie w 2026 roku usług opiekuńczych na rzecz osób zamieszkujących
na terenie Gminy Miejskiej Lubań”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3435f364-2e67-4122-9310-96aecff6be3e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146370

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00500617

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPS.341.2.2025.RK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w 2026 roku usług opiekuńczych na rzecz osób zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Lubań.
2.Przewiduje się, że szacunkowa liczba świadczeń wykonywanych w okresie trwania umowy tj. 01 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 roku, może wynieść 5607 (słownie: pięć tysięcy sześćset siedem świadczeń). Usługi świadczone będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku.
3. Natomiast liczba dziennie świadczonych usług wynieść może co najmniej 25 godzin. Świadczeniami objęte są głównie osoby starsze wymagające pomocy innych osób, a w szczególności w zakresie:
Zaspokajania codziennych potrzeb życiowych, w szczególności:
a) utrzymywanie czystości i porządku w pokoju osoby chorej i w jej otoczeniu;
b) utrzymywanie czystości sprzętu codziennego użytku, w tym urządzeń sanitarnych;
c) zakup artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych, leków i itp.:
d) przygotowywanie stosownych posiłków;
e) pomoc w spożywaniu posiłków lub karmienie, o ile wymaga tego jej stan zdrowia;
f) przynoszenie opału, palenie w piecu;
g) inne;
Świadczenie podstawowej opieki higieniczno-sanitarnej, w szczególności:
a) słanie łóżka;
b) czynności pielęgnacyjne: utrzymywanie higieny: mycie ciała, mycie głowy, kąpiel;
c) zmiana bielizny osobistej i pościelowej;
d) układanie osoby chorej w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji;
e) zapobieganie powstawaniu odleżyn lub odparzeń;
f) pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych;
g) inne;
Pielęgnacja zalecana przez lekarza:

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

231008,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

493528,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

231008,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Serwis Temp Sp.zo. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

260734717

7.3.3)Ulica

Iłżecka 20

7.3.4)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.5)Kod pocztowy

27-400

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

231008,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 100 zł497 850 zł
Rozstęp międzykwartylowy
304 750 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
193 100 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
497 850 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 231 008 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Serwis Temp Sp.zo. o. (Ostrowiec Świętokrzyski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.