Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
23 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Praktyczna diagnostyka i naprawa instalacji klimatyzacyjnych w samochodach osobowych
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Część 4Kurs operatora robota spawalniczego Panasonic
    Wartość umowy
    17 600 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 6Doskonalenie umiejętności w zakresie obsługi systemów CAD/CAM
    Wartość umowy
    5400 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu wykonawcy30%Udział osoby niepełnosprawnej przy realizacji zamówienia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Realizacja specjalistycznych szkoleń i kursów dla nauczycieli ZST-E CKU w Ostrowie Wielkopolskim w ramach projektu ,,Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Ostrowskim"

Zamawiający Powiat Ostrowski (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Realizacja specjalistycznych szkoleń i kursów dla nauczycieli ZST-E CKU w Ostrowie…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 23 000 zł. Złożono 6 ofert.

Łączna wartość umów
23 000 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemar Kula (część 4); Towarzystwo Oświatowo-Naukowe ,,Inter-Wiedza" Sp. z o.o. (część 6).

  • 3

    UmowaSzacowana wartość zamówienia (17 600,00 zł) pokryła się z ceną brutto wybranej oferty.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 5

    Postępowanie prowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Ostrowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854760

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Powstańców Wielkopolskich 16

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-ostrowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-ostrowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1244434

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Realizacja specjalistycznych szkoleń i kursów dla nauczycieli ZST-E CKU w Ostrowie Wielkopolskim w ramach projektu ,,Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Ostrowskim"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ad9d3477-e835-4499-b038-ac19a6bef09f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138702

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

,,Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Ostrowskim" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), Działanie 06.08 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe w ramach ZIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00041547

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RPZ.272.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

70636,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Praktyczna diagnostyka i naprawa instalacji klimatyzacyjnych w samochodach osobowych

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

3200,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kurs montażu pomp ciepła

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

8000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

11400,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kurs operatora robota spawalniczego Panasonic

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

19200,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Doskonalenie umiejętności programowania maszyn CNC

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

7389,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Doskonalenie umiejętności w zakresie obsługi systemów CAD/CAM

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

5097,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zestaw szkoleń z elektromobilności

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

16350,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta najkorzystniejsza w części nr 1 postępowania została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ wartość kolejnej oferty ocenionej jako najkorzystniejsza przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17600,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

40000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemar Kula

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6211138690

7.3.4)Miejscowość

Pleszew

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-26

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 12

OFERTY (dla części 6)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 13

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 6)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Oświatowo-Naukowe ,,Inter-Wiedza" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7541000156

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 14

UMOWA (dla części 6)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
105 332 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 788 zł244 897 zł
Rozstęp międzykwartylowy
199 109 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 788 zł
Mediana
105 332 zł
Górny kwartyl
244 897 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Ostrowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 23 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemar Kula (Pleszew). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.