Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
REJONOWE WOPR W LESZNIE· LESZNO
Wartość umowy
553 386 zł
Umowa zawarta
9 lutego 2026
Okres realizacji
od 9 lutego 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 553 386 zł – 636 230 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe ratowników wodnych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze w obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie (64-000), przy ul. Nacławskiej 84.

Zamawiający Miejski Ośrodek Sportu i Rekeracji w Kościanie (Kościan, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze w obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka…”, wybierając ofertę wykonawcy REJONOWE WOPR W LESZNIE. Wartość umowy: 553 386 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
553 386 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione, a żadna z ofert nie została odrzucona ani wykluczona, procedura zakończona wyborem jedynego uczestnika.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REJONOWE WOPR W LESZNIE (LESZNO).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 553 386,00 zł (umowę zawarto 9 lutego 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 553 386,00 zł do 636 230,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: od 9 lutego 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKERACJI W KOŚCIANIE

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział ZP

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 300069910

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Nacławska 84

1.5.2.)Miejscowość

Kościan

1.5.3.)Kod pocztowy

64-000

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

65 512 04 77

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@mosir.koscian.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://rekreacyjny.koscian.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/koscian

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze w obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie (64-000), przy ul. Nacławskiej 84.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-61f74bc3-dc66-42c3-bc96-94be2ec18c47

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138177

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00091472/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 (2025 r.)Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze w obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie (64-000), przy ul. Nacławskiej 84.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00375822

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOSiR.251.1.04.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

570000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zabezpieczenie ratownicze oraz świadczenie usługi pierwszej pomocy przedlekarskiej w obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie, przy ul. Nacławskiej84, w skład którego wchodzi: basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5m o głębokości od 120cm do 180cm, basen rekreacyjny, zjeżdżalnia, jacuzzi, basen dla małych dzieci z brodzikiem i zjeżdżalnią, zewnętrzna zjeżdżalnia rurowa.

4.5.3.)Główny kod CPV

75252000-7 - Służby ratownicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71317200-5 - Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa

92620000-3 - Usługi w zakresie sportu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

553386,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

636230,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

553386,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REJONOWE WOPR W LESZNIE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

000824741

7.3.3)Ulica

STRZELECKA 7

7.3.4)Miejscowość

LESZNO

7.3.5)Kod pocztowy

64-100

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

553386,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-02-09 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

75252000-7Służby ratownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
443 564 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 168 zł615 440 zł
Rozstęp międzykwartylowy
410 272 zł
Źródło próbki
CPV 75252000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
205 168 zł
Mediana
443 564 zł
Górny kwartyl
615 440 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekeracji w Kościanie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kościan.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 553 386 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 75252000-7 (Służby ratownicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REJONOWE WOPR W LESZNIE (LESZNO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.