Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: JKL S.C. Katarzyna Lassak

Wartość umowy
1 890 000 zł
Umowa zawarta
18 lutego 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 890 000 zł – 2 713 200 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane infrastruktury podróżnych na terenie Gminy Nowy Targ w ramach projektu: Zintegrowany system transportu na terenie POF – Gmina Nowy Targ

Zamawiający Gmina Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane infrastruktury podróżnych na terenie Gminy Nowy Targ w ramach projektu:…”, wybierając ofertę wykonawcy JKL S.C. Jacek Lassak. Wartość umowy: 1 890 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 3 marca 2026
Wartość umowy
1 890 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: JKL S.C. Jacek Lassak (Nowe Bystre 254a), wspólnie z: JKL S.C. Katarzyna Lassak.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 890 000,00 zł (umowę zawarto 18 lutego 2026 r.).

  • 3

    Ofertypostępowaniu złożono 3 oferty, w tym jedna (firma BUD-MAR) została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych załączników).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bulwarowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ugnowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugnowytarg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_nowytarg

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane infrastruktury podróżnych na terenie Gminy Nowy Targ w ramach projektu: Zintegrowany system transportu na terenie POF – Gmina Nowy Targ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d260035-8ac3-4a22-ada4-253ecbd364b0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00137779

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00018313/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.27 Roboty budowlane infrastruktury podróżnych na terenie Gminy Nowy Targ w ramach projektu

Zintegrowany system transportu na terenie POF – Gmina Nowy Targ

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, priorytet Fundusze Europejskie dla transportu miejskiego, działanie Transport miejski – ZIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00632373

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPI-ZP.271.1.49.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane infrastruktury podróżnych na terenie Gminy Nowy Targ w ramach projektu: Zintegrowany system transportu na terenie POF – Gmina Nowy Targ w zakresie:
• wykonanie przebrukowania lub wymianę fragmentów nawierzchni z kostki w celu dostosowanie peronów, zatok i najbliższego otoczenia przystanków do nowych przystanków,
• wykonanie elementów wypukłych (kostka/ zlicowane z powierzchnią chodnika/peronu elementy integracyjne) w okolicy wejść do busa/autobusu (udogodnienie dla osób słabo widzących lub niewidomych),
• wykonanie obniżenia wejścia/wjazdu (na jednym lub dwóch krawężnikach), dojścia/dojazdu do peronu przystankowego w celu:
a) dostępu osób z niepełnosprawności w obrębie przystanku (wjazd wózkiem, wózkiem dziecięcym na krańcach peronu/przystanku),
b) łagodny wjazd z ruchu ogólnego rowerem na kraniec peronu, w celu skorzystania z B&R i wprowadzenia roweru do boksu.
• wykonanie fluorescencyjnego oznakowania poziomego i odblaskowego oznakowania pionowego - gwarantujące dobrą widoczność w nocy,
• wykonanie czytelnych tablic informacyjnych z rozkładem jazdy,
• wykonanie wiat przystankowych chroniących podróżnych przed wiatrem i deszczem, z przeszkleniami bocznymi umożliwiającymi obserwację podjazdów nadjeżdżających,
• wykonanie infrastruktury rowerowej MOR,
• wykonanie projektu stałej organizacji dla całego zakresu.
Szczegóły zamówienia zawarte są w załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45213315-4 - Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45213311-6 - Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

30195000-2 - Tablice

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1890000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2713200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1890000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
JKL S.C. Jacek Lassak

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: JKL S.C. Katarzyna Lassak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7361731102

7.3.4)Miejscowość

Nowe Bystre 254a

7.3.5)Kod pocztowy

34-521

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1890000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213315-4Roboty budowlane w zakresie wiat na…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 890 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213315-4 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JKL S.C. Jacek Lassak (Nowe Bystre 254a). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.