AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi

Zamawiający Gmina Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi”. Termin składania ofert upływa 24 września 2026, 11:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 509 123 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 września 2026, 11:30
20d 9h
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Klauzule fakultatywne10%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 24 września 2026 11:30

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 24 września 2026 roku o godzinie 11:30.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, Klauzule fakultatywne 10%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bulwarowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugnowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugnowytarg.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Mentor S.A

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

956-00-03-240

1.11.3.)Ulica

Szosa Chełmińska 177-181

1.11.4.)Miejscowość

Toruń

1.11.5.)Kod pocztowy

87-100

1.11.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

mentor@mentor.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.mentor.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0c4edc7-b4ca-4a5e-9b04-902d4e840d7f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420179

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043369/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,239416,85990922b7d32bf04c8be525daa97337.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Tak

3.3.)Informacje na temat sposobu udostępnienia zastrzeżonych dokumentów zamówienia

Pełnomocnik Zamawiającego informuje o poufnym charakterze części dokumentacji (dokumentacja poufna). Wykonawca może uzyskać dostęp do dokumentacji poufnej poprzez złożenie wniosku (Załącznik nr 8 do SWZ)
https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,239416,85990922b7d32bf04c8be525daa97337.html

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,239416,85990922b7d32bf04c8be525daa97337.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Forma elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym, jest zastrzeżona dla złożenia oferty, oraz oświadczeń i dokumentów, załączanych do oferty, a także zmiany i wycofania oferty. Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym złożeniu oferty przez Wykonawcę, jest jego prawidłowe złożenie na Platformie dostępnej pod adresem https://mentor.logintrade.net/ w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy zgodnym z niniejszym postępowaniem. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz inne informacje Pełnomocnik Zamawiającego i Wykonawcy przekazują za pośrednictwem platformy www.mentor.logintrade.net, drogą elektroniczną.
3. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
a) Pełnomocnik Zamawiającego nie udziela żadnych informacji telefonicznie.
4. Specyfikację Warunków Zamówienia można pobrać bezpłatnie z platformy internetowej Pełnomocnika Zamawiającego https://mentor.logintrade.net/.
5. Odpowiedzi na zadane pytania, informacje dodatkowe itp. umieszczane będą na platformie przetargowej https://mentor.logintrade.net/
6. Wynik postępowania zostaną opublikowane na Platformie dostępnej pod adresem https://mentor.logintrade.net/
Specyfikacja połączenia Postępowania przetargowe prowadzone są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Pełnomocnikiem Zamawiającego, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy przetargowej https://mentor.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej. Do połączenia, w ramach Platformy przetargowej, używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie przetargowej ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Pełnomocnikiem Zamawiającego w pozostałych obszarach.
Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy przetargowej:
Dopuszczalne przeglądarki internetowe lub wyższe:
• Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11,
• Google Chrome 31
• Mozilla Firefox 26
• Opera 18
Pozostałe wymagania techniczne:
• dostęp do sieci Internet
• zainstalowana wtyczka flash - flash player - dotyczy kupca
• obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax
• włączona obsługa JavaScript
• zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
• zainstalowany Acrobat Reader
• zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy
Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
• Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
• Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
• Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Unizeto Technologies SA.
• Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego Przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE L 119 z 4.5.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
2. Administratorem danych jest Wójt Gminy z siedzibą w Nowym Targu pod adresem: Urząd Gminy w Nowym Targu przy ul. Bulwarowa 9, 34- 400 Nowy Targ. Z administratorem można kontaktować się, listownie, przez elektroniczną skrzynkę podawczą: e-mail: sekretariat@ugnowytarg.pl lub telefonicznie: 18 26 32 200 / 18 26 32 201.
3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych z którym można się skontaktować w sprawach związanych z przetwarzaniem danych za pomocą poczty elektronicznej lub w siedzibie urzędu. poprzez e-mail na adres: iod@ugnowytarg.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem na „Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi”.
5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 pzp i osoby lub podmioty, którym powierzono przetwarzanie danych w związku z prowadzeniem postępowania o zamówienia publiczne.
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
7. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy pzp.
8. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
9. Posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
10. Nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GPI-ZP.271.1.31.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Ubezpieczenie Gminy Nowy Targ wraz z jednostkami organizacyjnymi. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe: 3.1 . 66515000-3 (usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty), 3.1. 66516000-0 (usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej), 4. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zgodnie z art. 805 Kodeksu cywilnego przez umowę ubezpieczenia ubezpieczyciel zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, spełnić określone świadczenie w razie zajścia przewidzianego w umowie wypadku, a ubezpieczający zobowiązuje się zapłacić składkę. Z powyższego wynika jednoznacznie, że w przetargu na usługi ubezpieczenia, świadczeniem wykonawcy będzie wypłata odszkodowania. Z uwagi na jednorodny i niepodzielny charakter umowy, dotychczasowy przebieg ubezpieczeń, w celu zapewnienia spójności programu ubezpieczenia Zamawiającego, zamówienie nie zostało podzielone na części. Ewentualny podział na części niniejszego zamówienia nie spowodowałby zwiększenia dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ MŚP nie wykonują działalności ubezpieczeniowej, której podjęcie jest spełnieniem przesłanek określonych w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i uzyskaniem stosownego zezwolenia. 5. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk w tym:  ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku,  ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia,  ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,  ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (ogólnej + rozszerzenia), 6. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia – część poufna. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7 pzp. do 20% wartości umowy zamówienia podstawowego. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji

4.2.6.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

Zamówienie zostanie wznowione na dotychczasowych warunkach na kolejne 12 miesięcy, jeżeli żadna ze stron nie złoży oświadczenia o niewyrażeniu zgody na wznowienie najpóźniej na 4 miesiące przed upływem terminu wykonania zamówienia, wskazanego w ust.1. zgodnie z postanowieniami § 5 umowy o udzielenie zamówienia publicznego.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7 pzp. do 20% wartości umowy zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzule fakultatywne

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunkiem udziału w niniejszym postępowaniu jest posiadanie przez Wykonawcę zezwolenia właściwego organu na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie RP w myśl ustawy z dnia 11.09.2015 roku o działalności ubezpieczeniowej, co najmniej w zakresie ryzyk objętych przedmiotem zamówienia. Wzór oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

na warunkach określonych we Wzorze umowy, który stanowi Załącznik Nr 4 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-24 11:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,239416,85990922b7d32bf04c8be525daa97337.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-24 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 24.09.2026, 11:30. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.