Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
131 750 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2025
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 131 750 zł – 275 766 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i projektów decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Zamawiający Gmina Młodzieszyn (Młodzieszyn, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i projektów decyzji o lokalizacji…”, wybierając ofertę wykonawcy Urbiteka Planowanie przestrzenne Joanna Dokurno. Wartość umowy: 131 750 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina MłodzieszynMłodzieszyn, Mazowieckie (powiat Sochaczewski →)opublikowano 1 marca 2026
Wartość umowy
131 750 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MŁODZIESZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148354

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyszogrodzka 25

1.5.2.)Miejscowość

Młodzieszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

96-512

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dbednarek@mlodzieszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://mlodzieszyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mlodzieszyn.ezamawiajacy.pl/pn/mlodzieszyn/demand/250383/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i projektów decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a574951f-27db-4979-941c-3d340928e9b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00555700

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i projektów decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z załącznikami graficznymi do projektu decyzji, analizy i wyników analizy w tym merytoryczne ustosunkowanie się do ewentualnych uwag/ wątpliwości co do projektu, zgłoszonych przez wnioskodawcę lub inną stronę postępowania
2) sporządzenie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wraz z załącznikami graficznymi do projektu decyzji, analizy
i wyników analizy, w tym merytoryczne ustosunkowanie się do ewentualnych uwag/wątpliwości co do projektu, zgłoszonych przez wnioskodawcę lub stronę postępowania
3) sporządzenie zmian ostatecznych decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w tym merytoryczne ustosunkowanie się do ewentualnych uwag/wątpliwości co do projektu, zgłoszonych przez wnioskodawcę lub stronę postępowania
Wymagania dotyczące sporządzanych dokumentów:
1) Projekty decyzji muszą być sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności: ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.), oraz wszelkich aktów wykonawczych w tym w szczególności Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 lipca 2024 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. z 2024 r. poz. 1116) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. z 2003 r. nr 164 poz. 1589),
2) Dokumenty winny być wykonane w wersji papierowej i elektronicznej edytowalnej.
3) Realizacja przedmiotu niniejszego zamówienia realizowana będzie w oparciu o sukcesywnie przekazywane Wykonawcy, w trakcie obowiązywania umowy, wnioski o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy lub wnioski o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz wnioski o ewentualne zmiany.
Liczba projektów decyzji, będących przedmiotem zamówienia będzie zależała od ilości i przedmiotu wniosków, które wpłyną do Wójta Gminy Młodzieszyn oraz potrzeb Zamawiającego.
Przewidywana ilość decyzji do realizacji wynosi 370 decyzji o warunkach zabudowy, 5 decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, 5 decyzji zmieniających decyzje o warunkach zabudowy i decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały opisane w załącznikach do wzoru umowy, stanowiącego Załącznik Nr 2 do SWZ.
Stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 300 decyzji o warunkach zabudowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

131750 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

275766 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

131750 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Urbiteka Planowanie przestrzenne Joanna Dokurno

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

956 219 65 91

7.3.3)Ulica

Wąska

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

131750 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Młodzieszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Młodzieszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 131 750 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Urbiteka Planowanie przestrzenne Joanna Dokurno (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.