Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
494 573 zł
Umowa zawarta
26 lutego 2026
Okres realizacji
308 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 494 573 zł – 917 087 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena85%Wydłużenie okresu gwarancji15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Bieżące remonty dróg gminnych i wewnętrznych w Radzionkowie w 2026 roku"

Zamawiający Gmina Radzionków (Radzionków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące remonty dróg gminnych i wewnętrznych w Radzionkowie w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno - Drogowe Józef Pietryga. Wartość umowy: 494 573 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina RadzionkówRadzionków, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 27 lutego 2026
Wartość umowy
494 573 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 stycznia 2026

    Termin ofert: 30 stycznia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 lutego 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno - Drogowe Józef Pietryga (Radzionków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 494 572,50 zł (umowę zawarto 26 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 494 572,50 zł do 917 087,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 308 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIONKÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258807

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Męczenników Oświęcimia 42

1.5.2.)Miejscowość

Radzionków

1.5.3.)Kod pocztowy

41-922

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

323887106

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radzionkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzionkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://radzionkow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Bieżące remonty dróg gminnych i wewnętrznych w Radzionkowie w 2026 roku"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f7c9182a-8697-4221-8da0-2922afd4f3a3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00132169

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015113/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Bieżące remonty dróg gminnych i wewnętrznych w Radzionkowie w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00039236

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KP.271.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżących remontów dróg gminnych i wewnętrznych w Radzionkowie w 2026 roku. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa zadania

2.1. Zadanie 1 – Remonty bieżące na drogach gminnych w 2026 roku, na które składają się następujące roboty budowlane: a) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej masą mineralno – asfaltową gryzową zamkniętą; b) Wykonanie nakładki z asfaltobetonu grubości 5 cm; c) Remont nawierzchni z płyt betonowych; d) Remont nawierzchni z kotki betonowej; e) Remont nawierzchni z kotki betonowej wraz z wymianą podbudowy grubości 20 cm; f) Remont chodników o nawierzchni z płyt betonowych 35/35 lub 50/50; g) Wymiana krawężników betonowych 15/30 cm lub 15/22 cm (lub rozbiórka pasa chodnika); h) Wymiana obrzeży betonowych 8/30 cm; i) Utwardzenie dróg gruntowych żużlem wielkopiecowym lub frazem asfaltowym grubości 15 cm; j) Utwardzenie dróg gruntowych kruszywem naturalnym łamanym o grubości 15 cm; k) Remont nawierzchni z kostki kamiennej; l) Regulacja kratki ściekowej lub włazu; m) Wymiana włazu kanalizacyjnego; n) Wymiana wpustu ulicznego; o) Wymiana przykanalików. 2.2. Zadanie 2 – Remonty bieżące na drogach wewnętrznych w 2026 roku, na które składają się następujące roboty budowlane: a) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej masą mineralno – asfaltową grysową zamkniętą; b) Wykonanie nakładki z asfaltobetonu o grubości 5 cm; c) Remont nawierzchni z płyt betonowych; d) Remont nawierzchni z kostki betonowej; e) Remont nawierzchni z kostki betonowej wraz z wymianą podbudowy o grubości 20 cm; f) Wymiana krawężników betonowych 15/30 cm lub 15/22 cm (lub rozbiórka pasa chodnika); g) Wymiana obrzeży betonowych 8/30 cm; h) Utwardzenie dróg gruntowych żużlem wielkopiecowym lub frazem asfaltowym o grubości 15 cm; i) Utwardzenie dróg gruntowych kruszywem naturalnym łamanym o grubości 15 cm; j) Regulacja kratki ściekowej i włazu; k) Wymiana włazu kanalizacyjnego; l) Wymiana wpustu ulicznego; m) Wymiana przykanalika. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają załączniki: 3.1. Załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót; 3.2. Załącznik nr 1A do SWZ – Przedmiar robót dla zadania nr 1 (Remonty bieżące na drogach gminnych w 2026 roku); 3.3. Załącznik nr 1B do SWZ – Przedmiar robót dla zadania nr 2 (Remonty bieżące na drogach wewnętrznych w 2026 roku). 4. Zamawiający zastrzega, że w przypadku robót budowlanych wskazanych w przedmiarze robót, ich ilość podana w przedmiarze jest wyłącznie szacunkowa. Zamawiający zleca ich wykonanie Wykonawcy w ilości zależnej od potrzeb Zamawiającego i przy uwzględnieniu minimalnej wartości takich robót w okresie realizacji zamówienia publicznego, co oznacza, że Zamawiający zleci Wykonawcy wykonanie robót budowlanych w zakresie umożliwiającym uzyskanie 80% maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy. Tym samym Zamawiający zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji o niewykonaniu niektórych prac remontowych wskazanych w załączniku 1A i załączniku 1B do niniejszej umowy (przedmiarach robót). Prace będą zlecane Wykonawcy zgodnie z koniecznością ich realizacji. 5. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecania robót zamiennych, co do ilości poszczególnych rodzajów robót (zwiększenia lub zmniejszenia ilości podanych w załączniku nr 1A i 1B) w ramach danego zadania oraz bez zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

494572,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

917087,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

494572,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno - Drogowe Józef Pietryga

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6260667431

7.3.3)Ulica

Zofii Nałkowskiej

7.3.4)Miejscowość

Radzionków

7.3.5)Kod pocztowy

41-922

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

494572,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

308 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radzionków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzionków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 494 573 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno - Drogowe Józef Pietryga (Radzionków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.