Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia, ponieważ Wykonawca nie złożył żadnych wymaganych dokumentów

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych na terenie miasta Piły w miesiącach marzec i kwiecień 2026 r.

Zamawiający Zarząd Dróg i Zieleni w Pile (Piła, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Zimowe utrzymanie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych na terenie…”.

Zamawiający: Zarząd Dróg i Zieleni w PilePiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 26 lutego 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 706 822 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia, ponieważ Wykonawca nie złożył żadnych wymaganych dokumentów. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570766568

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

gen. Władysława Andersa 10

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@zdiz.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdiz.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdizpila.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych na terenie miasta Piły w miesiącach marzec i kwiecień 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-de3217f0-b730-412a-b953-261385fd3d67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129382

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00002098/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.25 Zimowe utrzymanie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych na terenie miasta Piły w miesiącach marzec i kwiecień w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00111735

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.322.16.2026.AR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich i gminnych na terenie miasta Piła w miesiącach marzec i kwiecień 2026 r. polegające na mechanicznym i ręcznym odśnieżaniu, jak również likwidacji śliskości w obrębie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1.
2. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.
3. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
4. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14.12.2012r.
o odpadach ma obowiązek gospodarowania powstałymi podczas realizacji zadania odpadami zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Nr XXXIV/346/20 Rady Miasta Piły z dnia 24 listopada 2020 r, w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Piły.
5. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach.
6. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany będzie do dostarczenia polisy lub innego dokumentu ubezpieczeniowego na min. 500 000,00 zł potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej
z przedmiotem zamówienia przez okres nie krótszy niż od daty zawarcia umowy do daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia, ponieważ Wykonawca nie złożył żadnych wymaganych dokumentów.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 822 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
706 822 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.