Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
8 160 964 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    7 811 730 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 21. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w następującym zakresie: budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym o długości ok. 0,23 km w miejscowościach Zielonki a także przeprowadzenie robót drogowo-odtworz
    Wartość umowy
    349 234 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%WYDŁUŻONY OKRES GWARANCJI28%KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE KIEROWNIKA BUDOWY12%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki w obszarze aglomeracji Kraków - V etap” – w zakresie budowy tłoczni ścieków sanitarnych oraz sieci kanalizacji sanitarnej

Zamawiający Gmina Zielonki (Zielonki, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki w obszarze aglomeracji Kraków - V etap” – w…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 8 160 964 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina ZielonkiZielonki, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 25 lutego 2026
Łączna wartość umów
8 160 964 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Instbud Sp. z o.o. (część 1); Karol Janus Firma Budowlano Transportowa "JANKOP" (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 8 160 964,33 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZIELONKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555430

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowskie Przedmieście 116

1.5.2.)Miejscowość

Zielonki

1.5.3.)Kod pocztowy

32-087

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zielonki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/gzielonki

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-095ed211-0b3f-4892-99ab-48713acd3a1f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki w obszarze aglomeracji Kraków - V etap” – w zakresie budowy tłoczni ścieków sanitarnych oraz sieci kanalizacji sanitarnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-095ed211-0b3f-4892-99ab-48713acd3a1f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00128287

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00041399/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa tłoczni ścieków sanitarnych z zasilaniem, zagospodarowaniem w rejonie działki 129 w m. Garlica Murowana, gmina Zielonki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Współfinansowanie w ramach progr. Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 („FenIKS”), Działanie: FENX.01.03 Gospodarka wodno‐ściekowa, Priorytet: FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu FenIKS, Projekt: „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki w obszarze aglomeracji Kraków - V etap”,

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00407441

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IS.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w następującym zakresie

3.1.1. budowa tłoczni ścieków sanitarnych w miejscowości Garlica Murowana wraz z in-frastrukturą towarzyszącą – kolektorami grawitacyjnymi i tłocznymi o długości ok. 0,11 km, kratą schodkową posadowioną w żelbetowym kanale, budowa instala-cji elektroenergetycznej z kontenerem i agregatem prądotwórczym, budowa stacji transformatorowej, budowa nadziemnej sieci teletechnicznej; 3.1.2. budowa i przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie tłocznym o długości ok. 3,21 km w miejscowościach Garlica Murowana i Bibice;

4.5.3.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

44212410-6 - Ścianki szczelne

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.)Wartość części

7805943,95 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w następującym zakresie

budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym o długości ok. 0,23 km w miejscowościach Zielonki a także przeprowadzenie robót drogowo-odtworzeniowych po realizacji ww. prac;

4.5.3.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

44212410-6 - Ścianki szczelne

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.)Wartość części

336883,76 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7811730 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7977068,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7811730 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instbud Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6832050129

7.3.3)Ulica

Przemysłowa 3

7.3.4)Miejscowość

Gdów

7.3.5)Kod pocztowy

32-420

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7811730 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

349234,33 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

349234,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

349234,33 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Karol Janus Firma Budowlano Transportowa "JANKOP"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6821611340

7.3.3)Ulica

Janikowice 13

7.3.4)Miejscowość

Słomniki

7.3.5)Kod pocztowy

32-090

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

349234,33 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).