Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
382 229 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 382 229 zł – 404 620 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup energii elektrycznej na okres: od 01. 01. 2026r. do 31. 12. 2027r.”

Zamawiający Gmina Trzyciąż (Trzyciąż, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup energii elektrycznej na okres: od 01. 01. 2026r. do 31. 12. 2027r.””, wybierając ofertę wykonawcy AUDAX RENEWABLES POLSKA Sp. z o.o. Wartość umowy: 382 229 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina TrzyciążTrzyciąż, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 25 lutego 2026
Wartość umowy
382 229 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AUDAX RENEWABLES POLSKA Sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 382 229,17 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 382 229,17 zł do 404 620,47 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzyciąż

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351556270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leśna 4

1.5.2.)Miejscowość

Trzyciąż

1.5.3.)Kod pocztowy

32-353

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

123894001

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

annazaba10@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

gminatrzyciaz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://trzyciaz.ezamawiajacy.pl/pn/trzyciaz/demand/241680/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup energii elektrycznej na okres: od 01. 01. 2026r. do 31. 12. 2027r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3fa82daa-0e6f-4b0c-b527-a5c3ec3a6e55

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00127898

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00487528

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IiR.271.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

469203,41 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup energii elektrycznej na okres: od 01. 01. 2026r. do 31. 12. 2027r.”
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne na potrzeby zamawiającego (oświetlenie uliczne oraz budynki użyteczności publicznej na terenie Gminy Trzyciąż) o szacunkowym wolumenie: 662 024 kWh w okresie dostaw, tj. 24 miesiące od dnia 01. 01. 2026r. do dnia 31. 12. 2027r., z zastrzeżeniem, że do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej rozpoczęcie dostaw nastąpi nie wcześniej niż po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy.
Obecnie posiadamy umowy rezerwowe sprzedaży energii elektrycznej zawarte z TAURON Sprzedaż sp. z o.o. z 14-dniowym okresem wypowiedzenia w formie pisemnej ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. Umowa na usługi dystrybucji energii elektrycznej obowiązuje do dnia 31.12.2029r. Określenie przewidywanego poboru energii nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ. Zamawiający przedstawia szacunkowe zapotrzebowanie na energię na okres: 01.01.2026 - 31.12.2027 roku. Zapotrzebowanie rzeczywiste może odbiegać od szacunkowego. Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007r w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady funkcjonowania systemu elektroenergetycznego zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007r. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 6 marca 2019 r. Zamawiający nie wprowadził dodatkowych zapisów dotyczących kosztów cyklu życia przedmiotu zamówienia ponieważ:
1) Koszty związane z nabyciem przesył/dystrybucja, utrzymanie łącza, opłaty z tytułu mocy umownej i grupy taryfowej ponoszone są przez zamawiającego na rzecz operatora systemu dystrybucyjnego na podstawie umowy dystrybucji. Stawki za usługi dystrybucji są regulowane i podlegają zatwierdzeniu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
2) Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z użytkowaniem, przechowywaniem przedmiotu zamówienia,
3) Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem, remontem i modernizacją przedmiotu zamówienia,
4) Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z wycofaniem z eksploatacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382229,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

404620,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382229,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AUDAX RENEWABLES POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272609597

7.3.3)Ulica

Żurawia

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-503

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382229,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09000000-3Produkty naftowe, paliwo, energia e…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
378 596 zł1 000 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
621 404 zł
Źródło próbki
CPV 09000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
378 596 zł
Mediana
720 000 zł
Górny kwartyl
1 000 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trzyciąż prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzyciąż.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 229 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09000000-3 (Produkty naftowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AUDAX RENEWABLES POLSKA Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.