Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Auto - Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski· Oleckomała firma
Wartość umowy
4 zł
Umowa zawarta
3 lutego 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 4 zł – 4 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku (2)

Zamawiający Gmina Dąbrowa Białostocka (Dąbrowa Białostocka, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku (2)”, wybierając ofertę wykonawcy Auto - Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski. Wartość umowy: 4 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
4 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 stycznia 2026

    Termin ofert: 21 stycznia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 lutego 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Auto - Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski (Olecko), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3,50 zł (umowę zawarto 3 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 3,50 zł do 3,71 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659042

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Solidarności 1

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrowa Białostocka

1.5.3.)Kod pocztowy

16-200

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857121100

1.5.8.)Numer faksu

857121017

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dabrowab@beep.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dabrowa-bial.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowa_bial

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku (2)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-11180d1e-bbb0-4074-8dcc-3c7a11b705f2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00116523

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024403/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00027018

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BRG. 271.3.2026.KS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

728034,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku w ilości około 250 000 litrów.
Postępowanie nr BRG.271.3.2026.KS – Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy w 2026 i 2027 roku (2)
2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego oleju opałowego w okresie kolejnych 24 miesięcy, transportem własnym, o parametrach nie gorszych jak:
• gęstość w temp. 15 stopni C – min. 820 kg/m3,
• wartość opałowa – nie mniejsza niż 42,6 MJ/kg,
• temperatura płynięcia max. – 20 stopni C,
• temperatura zapłonu min. – 56 stopnia C,
• zawartość siarki – max. 0.1 % m/m. z załączeniem certyfikatu jakości oleju (atestu). 1) Zapotrzebowanie do poszczególnych jednostek:
a) Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Południowej 13 – w ilości około 190 000 litrów,
b) Samorządowe Przedszkole w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Szkolnej 8 – w ilości około 50 000 litrów,
c) Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Godlewskiego 1 – w ilości około 10 000 litrów. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę oleju opałowego do jednostek gminnych w Dąbrowie Białostockiej pod adresami: ul. Południowa 13, ul. Szkolna 8, ul. Godlewskiego 1.
3) Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ,
4) Wspólny Słownik Zamówień CPV:
09135100-5 Olej opałowy
5) W zakresie zapisów art. 100 ustawy Pzp, tj. uwzględnienia w opisie przedmiotu zamówienia dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, Zamawiający informuje, iż charakter przedmiotu zamówienia nie obliguje go do stosowania przepisów zawartych w w/w artykule.
6) Zamawiający informuje, iż na potrzeby wyceny zamówienia należy przyjąć cenę paliwa z dnia 20 stycznia 2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Auto - Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

790136294

7.3.3)Ulica

Aleje Lipowe 1D

7.3.4)Miejscowość

Olecko

7.3.5)Kod pocztowy

19-400

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Kwoty podane w ogłoszeniu dotyczą ceny za 1 litr oleju opałowego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrowa Białostocka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrowa Białostocka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Auto - Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski (Olecko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.