Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
248 460 zł
Umowa zawarta
17 lutego 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 248 460 zł – 307 630 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie 3 platform przyschodowych wraz z wymianą barierek

Zamawiający Gmina Koszyce (Koszyce, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie 3 platform przyschodowych wraz z wymianą barierek”, wybierając ofertę wykonawcy POWERLIFT Sp z o.o. Wartość umowy: 248 460 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KoszyceKoszyce, Małopolskie (powiat Proszowicki →)opublikowano 17 lutego 2026
Wartość umowy
248 460 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POWERLIFT Sp z o.o (Ustroń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 248 460,00 zł (umowę zawarto 17 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 248 460,00 zł do 307 629,83 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010091

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Elżbiety Łokietkówny 14

1.5.2.)Miejscowość

Koszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-130

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

413514048

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@koszyce.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.koszyce.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fbd7943a-c29d-40a7-9d23-69114f89d027

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie 3 platform przyschodowych wraz z wymianą barierek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fbd7943a-c29d-40a7-9d23-69114f89d027

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00114876

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022546/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Wykonanie 3 platform przyschodowych wraz z wymiana barierek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie prowadzone jest w ramach projektu: Zwiększenie dostępności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach”, fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, program: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00627015

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI 271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

243902,45 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„ Wykonanie 3 platform przyschodowych wraz z wymianą barierek” w ramach realizacji projektu pn. „Zwiększenie dostępności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach”. 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie platform przyschodowych i wymiana barierek w budynku Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach. Adres szkoły: ul. Marii Skłodowskiej – Curie 4a, 32-130 Koszyce, powiat proszowicki, gmina Koszyce Zakres prac: 1. dostawa i montaż trzech platform przyschodowych zlokalizowanych w głównych klatkach schodowych, umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami łatwy dostęp do różnych poziomów budynku wraz z podłączeniem do sieci elektrycznej 2. wymiana barierek zgodnie z normami dostępności 3. przygotowanie powierzchni pod montaż platform 4. wykonanie pomiarów, badania instalacji 5. rozruch urządzenia; 6. wykonanie certyfikacji platformy, odbioru rejestracji i dopuszczenia do użytkowania przez UDT. 3. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie również do: - skompletowania i przekazania Zamawiającemu dokumentacji techniczno – rejestracyjnej dla 3 szt. platform schodowych wewnętrznych wraz z wszelkimi niezbędnymi i wymaganymi przepisami prawa uzgodnieniami i zgłoszeniami oraz przedłożenie Zamawiającemu kart gwarancyjnych producenta urządzeń; - wystąpienia z wnioskiem i doprowadzenia do odbioru platform przez Urząd Dozoru Technicznego w imieniu Zamawiającego - do udziału przy badaniu rejestracyjnym UDT - przeszkolenia wyznaczonych pracowników placówki oświatowej w zakresie podstawowej obsługi platform najpóźniej w dniu odbioru przedmiotu umowy; 4. W czasie realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca będzie usuwał na bieżąco wszelkie zbędne materiały, odpady i śmieci oraz inne zanieczyszczenia powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. 5. Wykonawca zobowiązuje się: wykonać odpowiednie zabezpieczenie miejsca montażu, wykonywać montaż zgodnie z przepisami bhp i ppoż, a także nie naruszać w trakcie prowadzonego montażu istniejącej struktury budynku i instalacji nie objętych zakresem montażu stanowiących przedmiot umowy, bez zgody Zamawiającego pod rygorem poniesienia z tego tytułu przez Wykonawcę skutków finansowych. 6. Oferowany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymaganiom Zamawiającego opisanym w dokumentacji uproszczonej w części dotyczącej wyłącznie tego zamówienia, zgodnie z wszelkimi obowiązującymi aktami prawnymi i normami właściwymi w przedmiocie zamówienia i na warunkach zawartych w Projekcie umowy. 7. Dostarczony przedmiot zamówienia, wbudowane materiały stanowiące przedmiot zamówienia będą fabrycznie nowe oraz kompletne, pochodzić będą z bieżącej produkcji i posiadać parametry techniczne wymagane przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia nie może pochodzić z żadnych pokazów, nie będzie także obciążony prawami na rzecz osób trzecich i nie będzie naruszał praw osób trzecich oraz będzie spełniał wymogi prawa polskiego i europejskiego. 8. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszelkie prace związane z montażem platformy, tak by istniała możliwość jej użytkowania po zakończeniu jej instalowania. 9. Platforma musi spełniać wszelkie wymagane przepisami dopuszczenia do użytkowania w obiektach użyteczności publicznej, w tym spełniać warunki do otrzymania pozytywnej decyzji Urzędu Dozoru Technicznego. 10.Zamówienie musi zostać wykonane zgodnie z Modelem Dostępnej Szkoły. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ zawierający: zdjęcia obrazujące istniejące miejsca, w których będzie następować montaż platform przyschodowych wraz z wymianą istniejących barierek, opracowanie „Model Dostępnej Szkoły” zawierający standardy i wytyczne dotyczące dostosowania przestrzeni i zapewnienia dostępności placówek edukacyjnych dla osób ze szczególnymi i różnymi potrzebami, dokumentacja uproszczona dla całego projektu - obowiązuje zakres wyłącznie związany z dostawą i montażem platform przyschodowych, obmiar.

4.5.3.)Główny kod CPV

42416130-5 - Windy mechaniczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42410000-3 - Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe

45313100-5 - Instalowanie wind

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

248460,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

307629,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

248460,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POWERLIFT Sp z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5482748000

7.3.3)Ulica

Katowicka

7.3.4)Miejscowość

Ustroń

7.3.5)Kod pocztowy

43-450

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

248460,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42416130-5Windy mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
251 500 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 000 zł339 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
129 500 zł
Źródło próbki
CPV 42416· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
210 000 zł
Mediana
251 500 zł
Górny kwartyl
339 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 248 460 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42416130-5 (Windy mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POWERLIFT Sp z o.o (Ustroń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.