Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 448 975 zł
Umowa zawarta
9 lutego 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 448 975 zł – 6 367 955 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Realizacja zadania w formule zaprojektuj i wybuduj pn. Modernizacja Sali Polskie Niebo w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku

Zamawiający Województwo Pomorskie (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Realizacja zadania w formule zaprojektuj i wybuduj pn. Modernizacja Sali Polskie Niebo w…”, wybierając ofertę wykonawcy Fasthouse Service Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 448 975 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Województwo PomorskieGdańsk, Pomorskieopublikowano 13 lutego 2026
Wartość umowy
2 448 975 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Fasthouse Service Sp. z o.o. (Gdańsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 448 974,62 zł (umowę zawarto 9 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 448 974,62 zł do 6 367 954,77 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Pomorskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191674836

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Okopowa 21/27

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-810

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pomorskie.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.pomorskie.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pomorskie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Realizacja zadania w formule zaprojektuj i wybuduj pn. Modernizacja Sali Polskie Niebo w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-796f4cc1-0783-48b5-bc5e-2d990cd3b04d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110574

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026867/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Realizacja w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. Modernizacja Sali Polskie Niebo w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00505900

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DAZ-Z.272.97.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn.„Modernizacja Sali Polskie Niebo w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku”.
2. Przedmiot umowy określony w ust. 1 obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji w tym dokumentacji powykonawczej wraz z robotami budowlanymi, których zakres prac szczegółowo został określony: w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Programie Funkcjonlano Użytkowym (PFU), przedmiarze (pełniącym funkcję pomocniczą).
3. Modernizacja ma na celu wykonanie robót budowlanych polegających na zmniejszeniu nadmiernego pogłosu w pomieszczeniu oraz poprawę zrozumiałości mowy, zgodnie z wymaganiami normatywnymi dla sal konferencyjnych. W ramach zadania przewiduje się montaż materiałów dźwiękochłonnych na wybranych powierzchniach ścian i sufitów oraz zastosowanie innych ustrojów akustycznych (wykładziny dywanowe, kotary sceniczne), zgodnie z zaleceniami zawartymi w PFU. Dzięki realizacji tych prac czas pogłosu w sali zostanie zredukowany do poziomu zgodnego z normą PN-B-02151-4:2015-06 lub równoważną, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania sali i jakość komunikacji podczas spotkań. Ponadto przewiduje się roboty związane z posadzką (cyklinowanie parkietu,), wykonanie pętli indukcyjnej oraz wymianę parkietu na nowy na powierzchni sceny. Przewiduje się renowację schodów drewnianych wraz z wykonaniem szklanej barierki
(schody-scena).Przewidziano również wykonanie konstrukcji stalowej nad sceną celem uzyskania możliwości zastosowania kotar akustycznych. W skład modernizacji wchodzić będzie również okablowanie do nagłośnienia wraz z głośnikami oraz okablowanie do oświetlenia wraz z lampami. Ponadto w oknach przyscenowych przewiduje się zastosowanie rolet zaciemniających. Przewiduje się wykonanie sufitu podwieszanego nad sceną – akustycznego. Ze względu na infrastrukturę znajdującą się w Sali, wszelkie prace będą prowadzone z jej uwzględnieniem.
4. Przedmiot zamówienia określony w ust.1 obejmuje między innymi:
a) wykonanie dokumentacji projektowej,
b) weryfikacji podanych rozwiązań w programie funkcjonalno-użytkowym (tj. PFU),
c) dostosowanie przestrzeni Sali Polskie Niebo do warunków zgodnych z obowiązującymi Normami pod kątem akustyki i nagłośnienia,
d) montaż akustycznych tkanin na ściennych i sufitowych powierzchniach Sali,
e) prace związane z posadzką w tym: cyklinowanie/lakierowanie istn. parkietu na Sali i floor-boksów, demontaż oraz wykonanie nowego (cyklinowanie, lakierowanie) parkietu na scenie, wykonanie w posadzce Sali pętli indukcyjnej,
f) wykonanie konstrukcji pod kotary akustyczne i oświetlenie nad sceną,
g) wykonanie modułowego podwieszanego, czarnego sufitu dźwiękochłonnego z wełny szklanej w miejscu istniejącego, nad sceną,
h) roboty związane z demontażem i ponownym montażem istniejącej klimatyzacji i wentylacji zgodnie z wymaganiami prawa w tym zakresie,
i) prace związane z instalacjami pod system oświetlenia i nagłośnienia
j) dostawę sprzętu specjalistycznego: w tym głośników, wzmacniaczy dźwięku, lamp oświetleniowych itp., wykładziny dywanowej,
k) malowanie pomieszczenia w miejscach pozostałych ścian,
l) wykonanie kompletu dokumentacji powykonawczej.
5. Roboty będą prowadzone na terenie czynnego obiektu, przy którym mieszczą się biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość bezkolizyjnego funkcjonowania urzędu w trakcie wykonywania robót budowlanych. Prowadzone prace nie mogą mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę osób urzędujących w obiekcie i interesantów oraz na tereny sąsiednie. Roboty hałaśliwe w budynku należy wykonywać w uzgodnieniu z Zamawiającym, (weekendy, godziny popołudniowe, wieczorne, nocne). Wykonawca odpowiedzialny jest za należyte utrzymanie porządku i czystości.
6. Wykonawca szczególnie zabezpieczy malowidło (dzieło wykonane przez Akademię Sztuk Pięknych) znajdujące się na suficie w Sali Polskie Niebo. W przypadku uszkodzenia Wykonawca w pełni ponosi odpowiedzialność oraz w porozumieniu z Zamawiającym i Akademią Sztuk Pięknych pokryje wszystkie koszty związane z naprawą dzieła.
7. Wykonawca musi przewidzieć zabezpieczenie placu/terenu budowy oraz jego otoczenia przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Prace wykonywać zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, ochrony własności publicznej i prywatnej, bezpieczeństwa i higieny pracy, stosować się do przepisów prawa, zapewnić właściwe materiały i normy związane z wykonaniem zamówienia, zapewnić kontrolę jakości robót oraz dokumentacji potrzebnej do odbioru robót.
8. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń zawartych we wskazanej dokumentacji, przedmiaru i rysunkach a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego. Dopuszczalne są zmiany z w ramach uzgodnień z Zamawiającym.
9. Wykonawca jest zobowiązany do weryfikacji podanych rozwiązań a w przypadku wyniknięcia rozbieżności nie będzie rościł praw do dodatkowego wynagrodzenia.
10. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w wycenie i ofercie zapasów i dodatkowych kosztów jakie mogą wystąpić przy pracach w starych obiektach.
11. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z wymogami zawartymi w załącznikach nr 1.1 – 1.2 do SWZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
12. Przedmiar robót należy traktować jako dokument pomocniczy, który nie może stanowić jedynej podstawy do obliczenia wynagrodzenia za realizację przedmiotu zamówienia.
13. Wszystkie wymiary podane na rysunkach należy przed rozpoczęciem robót i zamówieniem każdorazowo sprawdzić na miejscu wykonywania prac i w razie rozbieżności lub zmian wynikających z wymogów technologii dostawcy skontaktować się z Zamawiającym.
14. Rysunki rozpatrywać łącznie z częścią opisową i całością dokumentacji przetargowej.
15. Wszystkie użyte materiały, wykończeniowe winny być wysokiej jakości i trwałości, materiały wewnętrzne powinny posiadać stosowane atesty lub aprobaty, a eksploatacja obiektu nie powinna wpływać na zmianę parametrów poszczególnych rozwiązań systemowych.
16. Wykonawca jest zobowiązany do analizy rozwiązań przedstawionych w dokumentacji SWZ, pod kątem przyjętych rozwiązań technicznych i optymalizacji systemu robót.
17. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
18. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ.
19. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
20. W przypadku, gdy w dokumentach, które stanowią opis przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości produktów opisanych w SWZ.
21. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
22. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
23. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
24. Zamawiający dopuszcza powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom) zgodnie z zapisami rozdziału IV ust. 26 SWZ.
25. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, zgodnie z zapisami Rozdziału IV ust. 29-33 SWZ.
Szczegółowe informacje w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w tym uprawnienia w zakresie kontroli spełniania wymagań, sposób dokumentowania oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia zostały określone w rozdziale IV SWZ oraz projekcie umowy.
26. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 5 miesięcy od dnia popisania umowy, przy czym termin wykonania projektu wynosi 5 dni kalendarzowych od
daty podpisania umowy.
27. Zamawiający nie wymaga odbycia przez Wykonawców wizji lokalnej.
28. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie (ceny brutto) zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45432113-9 - Kładzenie parkietu

32340000-8 - Mikrofony i głośniki

32342410-9 - Sprzęt dźwiękowy

31527260-6 - Systemy oświetleniowe

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2448974,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6367954,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2448974,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fasthouse Service Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

365479758

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2448974,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 5 miesięcy od dnia popisania umowy, przy czym termin wykonania projektu wynosi 5 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Pomorskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 448 975 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Fasthouse Service Sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.