Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu została złożona jedna oferta proponująca cenę ofertową w wysokości 3 717 060,00 zł. Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 1 600 000,00 zł brutto. Z uwagi na fakt, że cena ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Termomodernizacja budynku A i budynku B Urzędu Miejskiego w Bojanowie".

Zamawiający Gmina Bojanowo (Bojanowo, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Termomodernizacja budynku A i budynku B Urzędu Miejskiego w Bojanowie"”.

Zamawiający: Gmina BojanowoBojanowo, Wielkopolskie (powiat Rawicki →)opublikowano 11 lutego 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu została złożona jedna oferta proponująca cenę ofertową w wysokości 3 717 060,00 zł. Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BOJANOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050534

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 12

1.5.2.)Miejscowość

Bojanowo

1.5.3.)Kod pocztowy

63-940

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gminabojanowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminabojanowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bojanowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Termomodernizacja budynku A i budynku B Urzędu Miejskiego
w Bojanowie".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2e7d64c-3c38-4f21-bb87-abed46429a44

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00105404

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052034/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Termomodernizacja budynku A i budynku B Urzędu Miejskiego w Bojanowie wraz z wymianą ogrzewania

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 - 2027 Działanie 2.1 Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00056735

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia inwestycji pn. „Termomodernizacja budynku A
i budynku B Urzędu Miejskiego w Bojanowie" wykonanie w formule ”zaprojektuj
i wybuduj”.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
- opracowanie wielobranżowego projektu koncepcyjnego, budowlanego
i wykonawczego termomodernizacji budynku „A” i „B” ,
- uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych
w zakresie wynikającym z przepisów,
- o ile okaże się to konieczne uzyskanie niezbędnych odstępstw od obowiązujących przepisów w tym wykonanie niezbędnych ekspertyz i opinii,
- uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie odpowiedniego zgłoszenia,
w przypadku gdy jest to wymagane obowiązującymi przepisami,
- opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- opracowanie kosztorysów branżowy wraz z przedmiarami robót,
- opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- zapewnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji,
- zapewnienie kierowania budową lub/i robotami osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia do wykonywania tych czynności,
- wykonanie prac budowlanych dla zatwierdzonego zakresu prac budowlanych,
- doprowadzenie do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zakończenia prac przez właściwy organ Nadzoru Budowlanego,
- opracowanie świadectwa energetycznego dla budynku po zakończeniu wykonywania robót budowlanych.
3. Podczas prowadzenia prac budowlanych obiekt będzie użytkowany. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia prac w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożeń dla użytkowników i ich mienia.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ, tj.: program funkcjonalno-użytkowy wraz z audytem energetycznym.
5. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić w ofercie konieczność wykonania wszystkich prac przewidzianych w programie funkcjonalno-użytkowym, audycie energetycznym i SWZ niezbędnych do należytego wykonania całości niniejszego zamówienia.
6. Uwaga!! Przedmiotowe zamówienie:
1) BUDYNEKU „A” obejmuje wymienione w PFU wymiany drzwi wejściowych od podwórza, natomiast nie dotyczy wymiany drzwi w wejściu głównym.
2) BUDYNEK A I B nie obejmuje wymiany wspólnego dla obu budynków źródła ciepła z kotła węglowego na kocioł gazowy, kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania
i niezbędnym osprzętem (pompą i miernikiem energii cieplnej); lokalizacja kotłowni bez zmian, w budynku „B”,
3) BUDYNEK A I B nie obejmuje montażu i uzupełnienie brakujących zaworów grzejnikowych wraz z nowymi głowicami termostatycznymi.
4) BUDYNEK A obejmuje wykonanie ramp lub platform umożliwiających dostęp do obiektów osobom niepełnosprawnym do wejścia głównego i bocznego od strony rynku.
5) BUDYNEK B – na dachu budynku znajduje się instalacja fotowoltaiczna przy dociepleniu dachu po stronie Wykonawcy będzie należało w razie konieczności demontaż i ponowny montaż instalacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45442110-1 - Malowanie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu została złożona jedna oferta proponująca cenę ofertową w wysokości
3 717 060,00 zł. Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 1 600 000,00 zł brutto. Z uwagi na fakt,
że cena ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bojanowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bojanowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.