Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PKS "Tour" Spółka z o.o.· Jelenia Góraśrednia firma
Wartość umowy
400 000 zł
Umowa zawarta
23 grudnia 2025
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 40 000 zł – 444 444 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 900% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena70%Średnia wieku taboru20%Doświadczenie w prowadzeniu usług przewozów osób na terenie powiatu legnickiego10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

dopłaty dla przewoźnika do kosztów utrzymania linii regularnej na terenie gminy Ruja na trasie Legnica – Tyniec Legnicki – Strzałkowice.

Zamawiający Gmina Ruja (Ruja, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „dopłaty dla przewoźnika do kosztów utrzymania linii regularnej na terenie gminy Ruja na…”, wybierając ofertę wykonawcy PKS "Tour" Spółka z o.o. Wartość umowy: 400 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina RujaRuja, Dolnośląskie (powiat Legnicki →)opublikowano 6 lutego 2026
Wartość umowy
400 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lutego 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PKS "Tour" Spółka z o.o. (Jelenia Góra), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 400 000,00 zł (umowę zawarto 23 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 40 000,00 zł do 444 444,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ruja

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647529

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ruja

1.5.2.)Miejscowość

Ruja

1.5.3.)Kod pocztowy

59-243

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

768580311

1.5.8.)Numer faksu

768580317

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@ruja.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ruja.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-862ec1f1-5a55-4d66-96bc-28f96d8c9ce9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

dopłaty dla przewoźnika do kosztów utrzymania linii regularnej na terenie gminy Ruja na trasie Legnica – Tyniec Legnicki – Strzałkowice.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-862ec1f1-5a55-4d66-96bc-28f96d8c9ce9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00098734

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00257209/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00419021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

B.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

380000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamawiający na podstawie art. 353 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (t. j. Dz.U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. – ustawa o publicznym transporcie zbiorowym (tj. Dz. U. z 2025r. poz. 285 ze zm.) i art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (t. j. Dz.U. z 2021 r., poz. 679) dopłacać będzie wykonawcy do kosztów utrzymania linii regularnej określonej w załącznikach nr 3 i 4 niniejszej SWZ, tj. wykonywania dziennie 6 kursów na trasie Legnica – Tyniec Legnicki – Strzałkowice. Przed podpisaniem umowy z Wykonawcą wybranym w niniejszym postępowaniu należy uzyskać zezwolenie na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym w oparciu o uzupełnione i zatwierdzone przez Zamawiającego rozkłady jazdy (zał .3 i 4 SWZ). Autobus ma się zatrzymywać na każdym przystanku wyszczególnionym na rozkładzie).

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

40000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

444444,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

400000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PKS "Tour" Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

230881577

7.3.3)Ulica

Obrońców Pokoju 1B

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

400000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ruja prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruja.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 400 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PKS "Tour" Spółka z o.o. (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.