Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ BUDOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO PRZY ULICY MARCZUKOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU ORAZ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ

Zamawiający Komunalne TBS Sp. z o.o. (Białystok, Podlaskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ BUDOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO PRZY…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Komunalne TBS Sp. z o.o.Białystok, Podlaskieopublikowano 5 lutego 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 199 560 zł
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Komunalne TBS Sp. z o.o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050490258

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 5

1.4.2.)Miejscowość

Białystok

1.4.3.)Kod pocztowy

15-687

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.7.)Numer telefonu

856628370

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

piechowska@tbs.bialystok.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

tbs.bialystok.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f12f49a9-f6ea-4b02-ace6-33051bb032be

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00096706

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-02-05

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00223977

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ BUDOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO PRZY ULICY MARCZUKOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU ORAZ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ BUDOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO PRZY ULICY MARCZUKOWSKIEJ W BIAŁYMSTOKU WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU ORAZ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Marczukowskiej w Białymstoku (dalej jako „dokumentacja”) wraz z uzyskaniem wszystkich opinii, warunków, decyzji i uzgodnień, uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego.
2. Zakresem opracowania należy objąć wykonanie niezbędnych do obsługi komunikacyjnej dróg, parkingów i chodników, przyłączy (energetycznego, wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłowniczego, teletechnicznego, gazowego), zjazdu z drogi publicznej i skomunikowanie go z drogami wewnętrznymi, zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie małej architektury: ławki, kosze na śmieci, psie pakiety, oświetlenie terenu lampami parkowymi, monitoring zewnętrzny, zamykany boks na pojemniki na odpady z wiatą na rowery, plac zabaw, nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.

3.8.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-06-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

331 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Atelier ZETTA Zenon Zabagło

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9660198852

4.3.3.)Ulica

Pratulińska 10/2

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

03-511

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

766966,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00262978/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-02-05

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność zmiany terminu realizacji zamówienia wynika z wystąpienia okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, tj. ujawnienia kolizji projektowanych rozwiązań z istniejącą infrastrukturą techniczną, wymagającej uzupełnienia i korekty dokumentacji projektowej, co spowodowało wstrzymanie przez właściwy organ administracji publicznej wydania decyzji o pozwoleniu na budowę do czasu usunięcia powyższych kolizji, co w sposób obiektywny uniemożliwiało realizację przedmiotu umowy w pierwotnie określonym terminie. Przedłużenie terminu realizacji umowy odpowiada okresowi niezbędnemu do usunięcia wskazanych przeszkód oraz uzyskania wymaganych decyzji administracyjnych.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana terminu realizacji umowy
1. Strony zgodnie postanawiają dokonać zmiany terminu realizacji zamówienia, określonego
w § 2 ust. 1 pkt 1 umowy nr ZP/5/4/2025.
2. Termin realizacji przedmiotu zamówienia zostaje przedłużony do dnia 2 maja 2026 r.,
w związku z tym § 2 ust. 1 pkt 1 umowy otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Termin wykonania zamówienia:
1) dokumentacji: 331 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia (podpisania) umowy,
w tym:
- etap I: do 21 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia (podpisania) umowy, upływa
w dniu 25.06.2025 r.,
- etap II: do 160 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia (podpisania) umowy,
upływa w dniu 11.11.2025 r.,
- etap III: do 331 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia (podpisania) umowy,
upływa w dniu 2 maja 2026 r.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komunalne TBS Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.