Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
63 099 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    31 550 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    31 550 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe osoby Inspektora Nadzoru Inwestorskiego40%Doświadczenie zawowodwe osoby Inspektora Nadzoru Inwestorskiego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie nadzoru inwestor. nad zad. pn.: „Budowa inst. fotowolt. na bud. użyt. publ. w G. Sośnic.” oraz „Bud. inst. fotowol. dla oczyszcz. ścieków oraz stacji uzdat. wody na terenie G. Sośnic.”

Zamawiający Gmina Sośnicowice (Sośnicowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie nadzoru inwestor. nad zad. pn.: Budowa inst. fotowolt. na bud. użyt. publ. w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 63 099 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SośnicowiceSośnicowice, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 5 lutego 2026
Łączna wartość umów
63 099 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. za łącznie 63 099,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sośnicowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257788

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 19

1.5.2.)Miejscowość

Sośnicowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-153

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@sosnicowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://sosnicowice.i-gmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/sosnicowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie nadzoru inwestor. nad zad. pn.: „Budowa inst. fotowolt. na bud. użyt. publ. w G. Sośnic.” oraz „Bud. inst. fotowol. dla oczyszcz. ścieków oraz stacji uzdat. wody na terenie G. Sośnic.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af315dfc-7825-4861-b864-cb2d07d12efc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00096066

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00060047/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.4 Pełnienie nadzoru inwestor. nad zad. pn

„Budowa inst. fotowolt. na bud. użyt. publ. w G. Sośnic.” oraz „Bud. inst. fotowol. dla oczyszcz. ścieków oraz stacji uzdat. wody na terenie G. Sośnic.”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Dofinansowanie zamówienia: Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00570288

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-15/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

31200 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót instalacyjno-budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego
 dla części I - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Sośnicowice” realizowanego w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP-5/2025
2. Kompleksowe pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego prowadzone będzie w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych oraz instalacji elektrycznych, a także wyznaczenie osób pełniących nadzór inwestorski w powyższym zakresie, we wszystkich miejscach do tego koniecznych w oparciu o własny sprzęt niezbędny do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zgodnie z rozdziałem 3 SWZ.


4. Przedmiotem zamówienia na roboty budowlane, objęte nadzorem w ramach części I zamówienia, jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 126 kWp na następujących obiektach:
• Budynek Centrum Społeczno-Kulturalne (ul. Szprynek 1, Sośnicowice);
• Budynek Urzędu Miejskiego (ul. Kościuszki 22, Sośnicowice);
• Budynek Urzędu Miejskiego (ul. Rynek 17, Sośnicowice);
• Budynek Urzędu Miejskiego (ul. Rynek 19, Sośnicowice);
• Budynek SP Sośnicowice (ul. Gimnazjalna 6, Sośnicowice);
• Budynek Przedszkola Miejskiego Sośnicowicach (ul. Szprynek 3, Sośnicowice);
• Budynek Przedszkola w Smolnicy (ul. Szkolna 1D, Smolnica);
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sierakowicach (ul. Wiejska 1,
Sierakowice);
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie (ul. Marcina 33, Kozłów)
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia robót budowlanych podlegających nadzorowi określają załączniki do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP-5/2025 są dostępne na platformie zakupowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/ocenianie/manage/offers/publication/1148827

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

17000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót instalacyjno-budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniami pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Sośnicowice” oraz „Budowa instalacji fotowoltaicznych dla oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Sośnicowice””:
 dla części II - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznych dla oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Sośnicowice” realizowanego w ramach przetargu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP-6/2025.

Dotyczy części I i II zamówienia

2. Kompleksowe pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego prowadzone będzie w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych oraz instalacji elektrycznych, a także wyznaczenie osób pełniących nadzór inwestorski w powyższym zakresie, we wszystkich miejscach do tego koniecznych w oparciu o własny sprzęt niezbędny do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zgodnie z rozdziałem 3 SWZ.
5. Przedmiotem zamówienia na roboty budowlane, objęte nadzorem w ramach części II zamówienia, jest zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 165,545 kWp na następujących obiektach dla części II:
• Oczyszczalnia ścieków w Sierakowicach (ul. Leśna, 44-156 Sierakowice);
• Oczyszczalnia ścieków w Trachach (ul. Raciborska 78, 44-153 Trachy);
• Stacja uzdatniania wody w Rachowicach (ul. Do Groty, 44-156 Rachowice);
• Stacja uzdatniania wody w Sierakowicach (ul. Kozielska, 44-156 Sierakowice);
• Stacja uzdatniania wody w Sośnicowicach (ul. Św. Jakuba, 44-153 Sośnicowice).

6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia robót budowlanych podlegających nadzorowi określają załączniki do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP-6/2025 są dostępne na platformie zakupowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/ocenianie/manage/offers/publication/1152876

7. Kod numeryczny Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla przedmiotowego zadania:
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego; 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi; 71631300-3 - Usługi technicznego nadzoru budowlanego.

8. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych, ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

21000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

30750 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

31549,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

31549,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6420022626

7.3.3)Ulica

ul. J. F. Białych 5

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

31549,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

31549,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

36900 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

31549,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6420022626

7.3.3)Ulica

ul. J. F. Białych 5

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

31549,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sośnicowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sośnicowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 63 099 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.