Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Budownictwo Oczkowski Sp. z o. o.· ŻYWIECmała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Usługi Remontowo-Budowlane i Ślusarsko-Spawalnicze Stanisław Oczkowski

Wartość umowy
1 228 299 zł
Umowa zawarta
26 stycznia 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 228 299 zł – 2 585 983 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Franciszka Polaka w Juszczynie – etap 1 w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Gmina Radziechowy-Wieprz (Radziechowy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Franciszka Polaka w Juszczynie –…”, wybierając ofertę wykonawcy Budownictwo Oczkowski Sp. z o. o. Wartość umowy: 1 228 299 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Radziechowy-WieprzRadziechowy, Śląskie (powiat Żywiecki →)opublikowano 30 stycznia 2026
Wartość umowy
1 228 299 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Budownictwo Oczkowski Sp. z o. o. (ŻYWIEC), wspólnie z: Usługi Remontowo-Budowlane i Ślusarsko-Spawalnicze Stanisław Oczkowski.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 228 299,09 zł (umowę zawarto 26 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 228 299,09 zł do 2 585 982,60 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Radziechowy-Wieprz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wieprz 700

1.5.2.)Miejscowość

Radziechowy

1.5.3.)Kod pocztowy

34-381

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@radziechowy-wieprz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.radziechowy-wieprz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-653fb870-381d-4e38-8cd9-c078a30fdde6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Franciszka Polaka w Juszczynie – etap 1 w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-653fb870-381d-4e38-8cd9-c078a30fdde6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00083741

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00017787/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Franciszka Polaka w Juszczynie – etap 1

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Franciszka Polaka w Juszczynie – etap 1, Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.01-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00570825

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.1.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty termomodernizacyjne , w tym w szczególności:
- wymiana stolarki okiennej’
- wymiana stolarki drzwiowej z zabudowa- drzwi wejściowe główne i boczne;
- termomodernizacja ścian zewnętrznych;
- wymiana kotła co;
- docieplenie stropu nad ostatnia kondygnacja oraz pomieszczeń od strychu na poddaszu.

Podstawowe parametry charakterystyczne dla przedmiotowego obiektu:
Parametry budynku:
powierzchnia użytkowa 2 608,40 m2.
Istniejące instalacje w budynku:
- wod. – kan.
- elektryczna
- wentylacja grawitacyjna
- c.o. i c.u.w. – własna kotłownia z kotłem bezklasowym na węgiel oraz bojleremi do ciepłej wody użytkowej
- instalacja telefoniczna, internetowa
- instalacja odgromowa.
W ramach przedmiotu zamówienia, w związku z udzielaniem zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” należy:
1) opracować dokumentację projektową, niezbędną do prawidłowego i zgodnego z przepisami prawa wykonania robót budowlanych, będących przedmiotem umowy, z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień, odstępstw, pozwoleń, zgłoszeń, etc.
2) w przypadku, gdy Prawo Budowlane dopuszcza realizację prac budowlanych polegających na dociepleniu budynków o wysokości nie przekraczającej 12 metrów bez procedur administracyjnych (pozwolenia na budowę lub zgłoszenia prac budowlanych), minimalną dokumentacją niezbędną do wykonania przez Wykonawcę, w celu prawidłowej realizacji zamówienia, opracować:
- inwentaryzację architektoniczną budynku (bez inwentaryzacji branżowych)
- projekt architektoniczny zawierający min. opis przyjętych rozwiązań, rysunki elewacji wraz z kolorystyką, schematy detali, itp
- projekt branżowy – odprowadzenie wód opadowych z dachu, studnie chłonne
- projekt branżowy – instalacja c.o. (jeżeli przedmiotem zamówienia jest wymiana instalacji c.o.)
- projekt branżowy – kotłownia (jeżeli przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła)
3) wykonać przedmiar i kosztorys oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, a także harmonogram rzeczowo-finansowy robót,
4) prowadzić nadzór autorski w trakcie realizacji robót budowlanych,
5) wykonać roboty budowlane z zapewnieniem kierownika budowy i/lub robót odpowiednich branży w oparciu o wykonaną dokumentację,
6) przeprowadzić odbiory, uzyskać pozytywne opinie, etc., w zakresie wymaganym przepisami prawa, niezbędne do rozpoczęcia użytkowania obiektu zgodnie z planowanym przeznaczeniem.
Programy funkcjonalno–użytkowe zakładają wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, jeśli zakres robót nie będzie wymagać uzyskania zgłoszenia ani pozwolenia na budowę, lub wykonanie obiektu w trybie zgłoszenia budowy lub robót lub uzyskania pozwolenia na budowę, (jeżeli wymagane przepisami prawa budowlanego), co musi być skutecznie dopełnione przez Wykonawcę.
Po zakończeniu robót Wykonawca uzyska wymagane przepisami prawa decyzje dla zakończenia procesu budowlanego (np.: uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, zgłoszenie zakończenia robót) - o ile będą wymagane przepisami prawa.

3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
3.4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do niniejszej SWZ – wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1228299,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2585982,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1228299,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Budownictwo Oczkowski Sp. z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Usługi Remontowo-Budowlane i Ślusarsko-Spawalnicze Stanisław Oczkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525140861

7.3.4)Miejscowość

ŻYWIEC

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1228299,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziechowy-Wieprz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziechowy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 228 299 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budownictwo Oczkowski Sp. z o. o. (ŻYWIEC). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.