Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 834 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    717 000 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 117 000 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej w Bytomiu - Przedszkole Miejskie nr 24 oraz Przedszkole Miejskie 44

Zamawiający Gmina Bytom (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej w Bytomiu - Przedszkole…”, wybierając ofertę wykonawcy INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba. Łączna wartość umów: 1 834 000 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina BytomBytom, Śląskieopublikowano 29 stycznia 2026
Łączna wartość umów
1 834 000 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba za łącznie 1 834 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bytom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255269

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-902

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

327868301

1.5.8.)Numer faksu

zamowienia@um.bytom.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bytom.pl/bip/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,212654,b273b6cc436438042490e478eae505f1.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej w Bytomiu - Przedszkole Miejskie nr 24 oraz Przedszkole Miejskie 44

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02c6628a-ac7f-4a7b-bbbd-7de81eeae761

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00080202

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039667/23/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.23 Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Miejskiego nr 24 w Bytomiu - realizacja w systemie zaprojektuj-wybuduj

1.1.24 Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Miejskiego nr 44 w Bytomiu - realizacja w systemie zaprojektuj-wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane jest ze środków Funduszu Europejskiego dla Śląska 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00 – Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.02 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00478588

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PA.271.1.42.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1609499,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie robót budowlanych związanych z modernizacją energetyczną budynków. Przedmiot zamówienia realizowany będzie zatem w systemie projektuj-buduj.
Przedmiot zamówienia w części 1 postępowania pn. PM 24 dotyczy budynku Przedszkola Miejskiego nr 24 położonego w Bytomiu przy ul. Gen. Niedźwiadka Okulickiego 12b, w zakresie dotyczącym w szczególności:
a) ocieplenia ścian zewnętrznych
b) termomodernizacji pokrycia dachowego
c) wymiany stolarki okiennej i parapetów
d) wymiana opraw oświetleniowych
e) wykonania wewnętrznej iniekcji przeciwwilgociowej oraz zewnętrznej izolacji pionowej
f) wymiany rur spustowych i orynnowania
g) wymiany instalacji odgromowej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot umowy, tj. wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi, liczonej od dnia końcowego odbioru robót budowlanych. Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert
3. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks pracy wszystkie osoby wykonujące prace budowlane takie jak roboty demontażowe, ogólnobudowlane, montażowe, instalacyjne oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane wymienione w przedmiarze sporządzonym przez Wykonawcę w ramach przedmiotu zamówienia, do wykonania których nie są wymagane uprawnienia.
Ww. obowiązek nie dotyczy przedsiębiorców osobiście wykonujących którąkolwiek z ww. prac, osób współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, a także urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługę na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców.
Określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w projektowanych postanowieniach umownych.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca winien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45442110-1 - Malowanie budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

50720000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261410-1 - Izolowanie dachu

4.5.5.)Wartość części

476617,29 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie robót budowlanych związanych z modernizacją energetyczną budynków. Przedmiot zamówienia realizowany będzie zatem w systemie projektuj-buduj.
Przedmiot zamówienia w części 2 postepowania pn. PM44 dotyczy budynku Przedszkola Miejskiego nr 44 położonego w Bytomiu przy ul. Reptowskiej 26, w zakresie dotyczącym
w szczególności:
a) termomodernizacji pokrycia dachowego
b) ocieplenia ścian zewnętrznych
c) wykonania zewnętrznej izolacji pionowej
d) wymiany stolarki okiennej i drzwi balkonowych
e) wymiany grzejników, zaworów, orurowania
f) wymiany opraw oświetleniowych
g) wykonania opaski z płyt chodnikowych
h) wymiany parapetów, rur spustowych i orynnowania
i) wymiany instalacji odgromowej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot umowy, tj. wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi, liczonej od dnia końcowego odbioru robót budowlanych. Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert .
3. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks pracy wszystkie osoby wykonujące prace budowlane takie jak roboty demontażowe, ogólnobudowlane, montażowe, instalacyjne oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane wymienione w przedmiarze sporządzonym przez Wykonawcę w ramach przedmiotu zamówienia, do wykonania których nie są wymagane uprawnienia.
Ww. obowiązek nie dotyczy przedsiębiorców osobiście wykonujących którąkolwiek z ww. prac, osób współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, a także urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługę na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców.
Określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w projektowanych postanowieniach umownych.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca winien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45442110-1 - Malowanie budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

50720000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261410-1 - Izolowanie dachu

4.5.5.)Wartość części

1132882,13 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

717000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

900000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

717000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6262651405

7.3.3)Ulica

Krzyżowa 24

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-909

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

717000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1117000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1294000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1117000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6262651405

7.3.3)Ulica

Krzyżowa 24

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-909

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1117000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bytom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 834 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.