Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Świadczenie usługi ochrony fizycznej mienia, budynków i osób w obiektach Prokuratur okręgu bydgoskiego i Sądu Rejonowego w Nakle

Zamawiający Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi ochrony fizycznej mienia, budynków i osób w obiektach Prokuratur…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Prokuratura Okręgowa w BydgoszczyBydgoszcz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 29 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

18 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000000282

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Stefana Okrzei

1.4.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.4.3.)Kod pocztowy

85-317

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.4.7.)Numer telefonu

52 32 33 129

1.4.8.)Numer faksu

52 32 33 129

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.pobyd@prokuratura.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/po-bydgoszcz

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1aa3c1f4-56dd-4674-8cc7-06d08ff44ce6

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00078444

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-01-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00504640

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi ochrony fizycznej mienia, budynków i osób
w obiektach Prokuratur okręgu bydgoskiego i Sądu Rejonowego
w Nakle

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2:
• Prokuratura Rejonowa w Świeciu n. Wisłą ul. 10 Lutego 9, Świecie.

3.8.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3:
• Prokuratura Rejonowa w Tucholi ul. Świecka 23, Tuchola.

3.8.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 5:
• Prokuratura Rejonowa w Mogilnie ul. Benedyktyńska 5, Mogilno;
• Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu, Aleja Ratuszowa 23, Inowrocław.

3.8.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-10-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2024-11-01 do 2025-11-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE "JAREXS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004040858

4.3.3.)Ulica

ul. Okólna 1A

4.3.4.)Miejscowość

Legnica

4.3.5.)Kod pocztowy

59-220

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

360510,80 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00601834/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-01-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność przedłużenia obowiązywania umowy wynika z okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, tj. wydania przez Krajową Izbę Odwoławczą orzeczenia z dnia 26 stycznia 2026 roku (sygn. akt KIO 5515/25), w którym Izba nakazuje unieważnienie czynności wybory oferty najkorzystniejszej oraz wskazuje konieczność powtórzenia czynności badania i oceny ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

W związku z powyższym przedłużenie umowy jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości świadczenia usługi ochrony fizycznej mienia, budynków i osób w obiektach Prokuratur okręgu bydgoskiego i Sądu Rejonowego w Nakle.

Zmiana nie powoduje zmiany ogólnego charakteru umowy, a łączna wartość wszystkich zmian nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

Działając na podstawie § 11 ust. 1 pkt f. Umowy oraz art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, strony zgodnie postanawiają zmienić zapisy ww. umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zwiększenie wartości umowy, przedłużenie czasu trwania umowy

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

32350,23

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00011785/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.