Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 461 387 zł
Umowa zawarta
28 stycznia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 2 461 387 zł – 4 271 518 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji deszczowej w ulicach: Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie w ramach projektu: „Zrównoważony system zagospodarowania wód opadowych w mieście Lubartów”

Zamawiający Gmina Miasto Lubartów (Lubartów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji deszczowej w ulicach: Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Wartość umowy: 2 461 387 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto LubartówLubartów, Lubelskie (powiat Lubartowski →)opublikowano 28 stycznia 2026
Wartość umowy
2 461 387 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. (Lubartów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 461 387,39 zł (umowę zawarto 28 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 2 461 387,39 zł do 4 271 517,85 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Lubartów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019388

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Pawła II 12

1.5.2.)Miejscowość

Lubartów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81) 855-22-73

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@umlubartow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubartow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6bae31bd-2b8d-4abb-b9bc-3d6f100fc86d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji deszczowej w ulicach: Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie w ramach projektu: „Zrównoważony system zagospodarowania wód opadowych w mieście Lubartów”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6bae31bd-2b8d-4abb-b9bc-3d6f100fc86d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00077030

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022928/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.12 Budowa kanalizacji deszczowej w ulicach

Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie wraz z urządzeniami podczyszczającymi i zbiornikiem retencyjno-rozsączającym na dz. nr 146/45

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEPW.02 Energia i klimat Działania 2.2 Adaptacja do zmian klimatu Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00571125

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.79.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2874947,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji deszczowej w ulicach

Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie wraz z urządzeniami podczyszczającymi i zbiornikiem retencyjno-rozsączającym na dz. nr 146/45 oraz z likwidacją i budową nowego odcinka kolidującej sieci kanalizacji sanitarnej. 2) Zakres zamówienia obejmuje: A. budowę kanalizacji deszczowej w ulicach Okopowej, Weteranów i Hubalczyków w Lubartowie, a w tym: - prace rozbiórkowe, - budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, - montaż studni rewizyjnych, - montaż wpustów ulicznych, - zabezpieczenie kolizji z infrastrukturą podziemną. Zestawienie projektowanych elementów sieci kanalizacji deszczowej: Kanalizacja deszczowa z rur PVC 400 mm o łącznej długości 43,6 mb Kanalizacja deszczowa z rur PVC 315 mm o łącznej długości 234,4 mb Kanalizacja deszczowa z rur PVC 250 mm o łącznej długości 355,0 mb Przykanaliki kanalizacji deszczowej z rur PVC 200 mm o łącznej długości 141,1 mb Studnie rewizyjne betonowe dn 1500 mm w ilości 4 szt. Studnie rewizyjne betonowe dn 1200 mm w ilości 7 szt. Studnie rewizyjne z tworzywa szt. dn 400 mm w ilości 14 szt. Studnie rewizyjno-odpowietrzające betonowe dn 1200 mm w ilości 2 szt Wpusty uliczne żeliwne z osadnikami betonowymi dn 500 mm w ilości 45 szt. B. budowę urządzenia podczyszczającego i zbiornika retencyjno-rozsączającego na dz. nr 146/45 obr. 1 – Wincentów w Lubartowie, a w tym: - budowa separatora koalescencyjnego z osadnikiem o poj. 1500 l – 1 kpl, - budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego o wym. 12,0m x 4,8m x 1,82 m – 1 kpl, C. przebudowę odcinka kanalizacji sanitarnej, kolidującej z projektowanym zbiornikiem retencyjno-rozsączającym: - kanalizacja sanitarna z rur PE SDR17 dn200/160mm o łącznej długości 59,8 mb, - studnia betonowa DN 1200mm z włazem żeliwnym – 3 kpl. D. odtworzenie nawierzchni ulic Okopowej, Weteranów i Hubalczyków: - odtworzenie nawierzchni jezdni na całej szerokości wraz z warstwami konstrukcyjnymi, - odtworzenie nawierzchni chodników i zjazdów na całej szerokości wraz z podbudową, - odtworzenie terenów zielonych. Zestawienie powierzchni robót odtworzeniowych: Powierzchnia jezdni – 3545 m2 (asfalt – 3525 m2, kostka betonowa – 20 m2) Pasy przykrawężnikowe (chodniki i zjazdy) – 425 mb Tereny zielone (trawniki) – 1520 m2 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączonych do SWZ: projekcie zagospodarowania terenu, projekcie architektoniczno-budowlanym, projekcie wykonawczym, projekcie technicznym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR), oraz przedmiarach robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233140-2 - Roboty drogowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2461387,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4271517,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2461387,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 430941540

7.3.3)Ulica

ul. Krańcowa 7

7.3.4)Miejscowość

Lubartów

7.3.5)Kod pocztowy

21-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty branży sanitarnej, roboty brukarskie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2461387,39 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232130-2Roboty budowlane w zakresie rurocią…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 285 352 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
635 266 zł3 641 104 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 005 838 zł
Źródło próbki
CPV 45232130· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
635 266 zł
Mediana
1 285 352 zł
Górny kwartyl
3 641 104 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Lubartów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubartów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 461 387 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232130-2 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. (Lubartów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.