Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 289 040 zł
Umowa zawarta
19 stycznia 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 1 289 040 zł – 2 446 470 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Leśniowice

Zamawiający Gmina Leśniowice (Leśniowice, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Leśniowice”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ADAM KUSTRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 1 289 040 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina LeśniowiceLeśniowice, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 28 stycznia 2026
Wartość umowy
1 289 040 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ADAM KUSTRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zamość), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 289 040,00 zł (umowę zawarto 19 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 1 289 040,00 zł do 2 446 470,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LEŚNIOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

21A

1.5.2.)Miejscowość

Leśniowice

1.5.3.)Kod pocztowy

22-122

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@uglesniowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uglesniowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-lesniowice.lubelskie.pl/#/offer/abae5cc2-beaf-4407-8822-688fdc1562e9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Leśniowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0bbb2097-338c-454b-89ba-93ec087b5c89

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00073806

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020112/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Leśniowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Działanie 3.4 Zrównoważona gospodarka wodno - ściekowa (typ projektu 1-3), Priorytet III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00486660

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3408782,67 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą

„Modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Leśniowice”. Długość modernizowanej sieci wodociągowej – 2964 m. 2. Na przedmiot zamówienia składają się: 2.1. Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej w m. Leśniowice, obejmująca: 2.1.1. budowę nowych rurociągów sieci wodociągowej obok istniejącego rozdzielczego układu wodociągowego w m. Leśniowice, 2.1.2. przepięcie istniejących przyłączy wodociągowych do nowej sieci wodociągowej, 2.1.3. zakorkowanie i zamulenie pozostawionych wyłączonych z eksploatacji odcinków wodociągu. Charakterystyka inwestycji: Sieć wodociągowa z rur PE: PE90 - L= 244,0 m Hydranty p.poż. nadziemne DN80 - 2 szt. Przewody wodociągowe zaprojektowano z rur PE100 RC SDR11 PN16 łączonych na zgrzew doczołowy lub mufy elektrooporowe. W węzłach zaprojektowano armaturę kołnierzową z żeliwa sferoidalnego. 2.2. Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej w m. Majdan Leśniowski, obejmująca: 2.2.1. budowę nowych rurociągów sieci wodociągowej obok istniejącego rozdzielczego układu wodociągowego w m. Leśniowice, 2.2.2. przepięcie istniejących przyłączy wodociągowych do nowej sieci wodociągowej, 2.2.3. zakorkowanie i zamulenie pozostawionych wyłączonych z eksploatacji odcinków wodociągu. Charakterystyka inwestycji: Sieć wodociągowa z rur PE: PE160 - L= 1170,0 m PE110 - L= 1400,0 m PE40 - L= 150,0 m Hydranty p.poż. nadziemne DN80 - 22 szt. Przewody wodociągowe zaprojektowano z rur PE100 RC SDR11 PN16 łączonych na zgrzew doczołowy lub mufy elektrooporowe. W węzłach zaprojektowano armaturę kołnierzową z żeliwa sferoidalnego. 2.3. Wymiana zasuw i hydrantów w 65 lokalizacjach wskazanych przez eksploatatora sieci wodociągowej w obrębie wsi: Teresin, Alojzów, Majdan Leśniowski, Leśniowice, Politówka, Janówka, Kol. Leśniowice, Sielec, Kumów Majoracki, Kumów Plebański, Kasiłan, Nowy Folwark, Rakołupy, Plisków, Rakołupy Małe, Horodysko, Rakołupy Duże. Zasuwy wodociągowe podlegające wymianie: DN150 - 10 szt. DN100 - 8 szt. DN80 - 53 szt. Hydranty p.poż. nadziemne podlegające wymianie: DN80 - 52 szt. DN100 - 1 szt. 2.4. Wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami wiedzy technicznej przy zastosowaniu obowiązujących przepisów i warunków technicznych wg dokumentacji projektowej w tym: 2.4.1. obsługa geodezyjna prowadzonych robót, 2.4.2. opracowanie harmonogramu rzeczowo – finansowego robót budowlanych, 2.4.3. przeprowadzanie pomiarów kontrolnych w trakcie realizacji robót w tym robót zanikających oraz po zakończeniu robót i przedstawianie wyników badań do akceptacji przez Zamawiającego lub ustanowionego Inspektora nadzoru, 2.4.4. opracowanie oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, 2.4.5. sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, 2.4.6. dokonanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego wszelkich zgłoszeń i uzgodnień i zezwoleń, 2.4.7. przekazanie Zamawiającemu Inwestycji do użytkowania. 3. Wykonawca powinien zrealizować całość inwestycji uwzględniając aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. 4. Szczegółowy zakres zamówienia, warunki oraz sposób ich wykonania został opisany w Dokumentacji technicznej w skład której wchodzą: Projekt zagospodarowania terenu, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt techniczny, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Załączniki do projektu, przedmiary robót. Dokumentacja techniczna stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji technicznej, o której mowa w pkt 4.4. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarach lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarach, nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji technicznej. 5. Szczegółowe wymagania oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

42131160-5 - Hydranty

42131150-2 - Zawory hydrantowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1289040,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2446470,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1289040,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ADAM KUSTRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

542816207

7.3.3)Ulica

ul. PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1289040,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232150-8Roboty w zakresie rurociągów do prz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 000 000 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
569 666 zł5 265 640 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 695 974 zł
Źródło próbki
CPV 45232150· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
569 666 zł
Mediana
2 000 000 zł
Górny kwartyl
5 265 640 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśniowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśniowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 289 040 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232150-8 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ADAM KUSTRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.